Facebook Google+ Twitter

Hinduscy tancerze w Małopolsce

Przybyli, aby pokazać nam piękno hinduskiej kultury. Chcą również poznać kulturę polską. Liczą, że będzie to początek wspaniałej, polsko-hinduskiej przyjaźni.

fot. www.myslenice.pl Grupa 20 młodych tancerzy z Ryan International School of India przybyła do naszego kraju na zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka. W ramach krótkiego turnee po Małopolsce Hindusi przedstawią spektakl pt. "Tańczący Kot".

Przyjazd grupy z New Delhi to część projektu współfinansowanego przez myślenicki magistrat i Ministerstwo Kultury. W ramach tego projektu, w sierpniu, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka, jako pierwszy polski zespół ludowy, weźmie udział w Młodzieżowym Międzynarodowym Festiwalu Form Artystycznych w New Delhi. - Skoro zostaliśmy zaproszeni na koncerty do Indii, to również my postanowiliśmy zaprosić ich do nas - mówi Piotr Szewczyk, kierownik zespołu.

Spektakl "Tańczący Kot" to opowieść o człowieku, który w spadku po ojcu dostał czarnego kota. Pozornie bezużyteczne zwierzę wykazuje niezwykłe zdolności: potrafi tańczyć i śpiewać. Wdzięczne za okazywaną mu dobroć, rozsławia imię swojego pana na królewskim dworze.

Kierownik grupy z New Delhi Utkarsh Marwah zapewnia, że nie będzie to zwykłe przedstawienie. - Chcemy pokazać, że Indie to kraina tysiąca kolorów. W spektaklu będzie mogła uczestniczyć publiczność. Ludzie będą mogli stać z nami na scenie, tańczyć i śpiewać. Chcemy się przez to z nimi zintegrować. Najlepiej bowiem integrować się poprzez młodzież, która jest otwarta na nowe kontakty. Liczę, że nasz pobyt w Polsce i pobyt polskiej młodzieży w New Delhi, będzie początkiem polsko-hinduskiej przyjaźni.

Tancerze z Ryan International School wystąpią dziś o 17 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Jutro o 10.30 spotkają się z polskimi dziećmi w Centrum Sztuki "Solvay", również w Krakowie. Natomiast w sobotę spektakl "Tańczący Kot" będzie można obejrzeć w domu kultury w Myślenicach (godzina 17.00). Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że nie zatańczą w Gdańsku:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.