Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16426 miejsce

Hindusi chcą pracować w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-20 19:04

Dla mieszkańców Azji południowej Polska staje się interesującym rynkiem pracy. W ostatnim czasie do konsulatu polskiego w New Delhi wpływa coraz więcej wniosków o wizy zezwalające na podjęcie w Polsce pracy.

Konsul polski w New Delhi, Mieczysław Kamiński potwierdza, iż ostatnio rośnie zainteresowanie podejmowaniem pracy w Polsce, przede wszystkim pracą w rolnictwie, a także w budownictwie. Zdaniem polskiego dyplomaty nie wiadomo jeszcze, czy jest to trwała tendencja, czy jedynie zainteresowanie wynikające z ewentualnych możliwości zatrudnienia się przy pracach budowlanych związanych z Euro 2012, o czym mówi się od jakiegoś czasu w Azji południowej.

Jeżeli byłaby to tendencja długotrwała to zdaniem Kamińskiego potrzebne będzie podpisanie odpowiednich umów, które między innymi zapobiegać będą nielegalnej emigracji. Rozmówca Polskiego Radia widzi również zagrożenia polegające między innymi na tym, iż ludzie nie przystosowani do warunków klimatycznych będą chorowali i trzeba będzie zapewnić im opiekę medyczną.

Polski rynek pracy cieszy się zainteresowaniem Hindusów, a także Nepalczyków oraz obywateli Bangladeszu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.