Facebook Google+ Twitter

Hindusi nie chcą grać w krykieta za granicą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-23 07:46

Decyzja indyjskich władz krykietowych o przeniesieniu za granicę rozgrywek komercyjnej ligi krykieta spotkała się w Indiach z mieszanymi reakcjami. Jeden z liderów opozycji Narendra Modi, szef rządu stanu Gudżarat uważa, że władze indyjskie powinny się wstydzić, iż nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa na stadionach. To właśnie brak chęci współpracy władz w zakresie ochrony rozgrywek skłonił organizatorów do przeniesienia zawodów za granicę.

Opozycja uważa, że przeniesienie rozgrywek do Wielkiej Brytanii lub Republiki Południowej Afryki to bardzo zły sygnał wysyłany w stronę ugrupowań terrorystycznych. Oznacza on bowiem przyznanie się władz do niemożności zapewnienia bezpieczeństwa w kraju.

Narendra Modi, z opozycyjnej wobec rządu Indyjskiej Partii Ludowej, zaproponował przyjęcie rozgrywek na stadiony stanu Gudżarat po to, by - jak powiedział - ratować honor Indii. Komentatorzy uważają jednak, że był to raczej element przedwyborczej retoryki, a nie realna oferta.

To właśnie zbliżające się w Indiach wybory powszechne sprawiły, iż władze nie chciały wziąć pełnej odpowiedzialności za ochronę rozgrywek. Przedstawiciele władz proponowali zmianę terminu rozpoczęcia zawodów, ale ze względu na zaplanowane terminy transmisji telewizyjnych organizatorzy nie przystali na taką propozycję.

W Indiach krykiet jest dyscypliną ogromnie popularną i budzi zainteresowanie podobne do rozgrywek piłki nożnej w Ameryce Południowej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.