Facebook Google+ Twitter

Hindusi oburzeni na Busha za jego wypowiedzi o ryżu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-05 14:54

Wypowiedź amerykańskiego prezydenta na temat wzrostu konsumpcji ryżu w Chinach i Indiach wywołała burzę polityczną w Indiach. George Bush stwierdził, że winna jest licząca 350 milionów tamtejsza klasa średnia.

Jego zdaniem jest to jeden z powodów niedoborów ryżu na rynku światowym. Hindusi są oburzeni tymi uwagami.
Początkowo sprawę komentowała wyłącznie indyjska prasa. Po uszczypliwych wypowiedziach prasowych przyszła kolej na polityków. Wczoraj głos zabrał minister obrony Indii, który wypowiedź Busha nazwał "okrutnym żartem". Dziś sprawa jest poruszana w parlamencie. Deputowani najprawdopodobniej zażądają oficjalnej reakcji władz w New Delhi na wypowiedź amerykańskiego prezydenta.
Hindusi podkreślają, że ich kraj od dawna już nie sprowadzają ryżu, wręcz przeciwnie - eksportują najszlachetniejsze odmiany tego zboża. Według indyjskich ekspertów powodem kryzysu nie jest wzrost spożycia. Jak wskazują jest nim ograniczanie upraw ryżu oraz innych zbóż w krajach rozwiniętych, a także zamienianie ich na uprawy przydatne do produkcji biopaliw. Kolejną przyczyną - zdaniem analityków - jest przekazywanie gruntów rolniczych pod inwestycje drogowe i przemysłowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.