Facebook Google+ Twitter

Hip Hop Kemp 2006

W weekend 18-20 sierpnia na terenie dawnego lotniska w Hradec Kralove (Republika Czeska), odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja międzynarodowego festiwalu Hip Hop Kemp.

HKaliber 44 Fot AKPA Pomysł zorganizowania wielkiego festiwalu hiphopowego pojawił się w 2001 roku. Redakcja jedynego czeskiego magazynu poświęconego kulturze czterech elementów – BBaRaK, oddani fani hiphopu, w przeciwieństwie do organizatorów innych festiwali, zamiast płacić wielkie pieniądze za występ gwiazdy z pierwszych stron gazet, postanowili zaprosić ludzi ze światowego undergroundu. Już pierwsza edycja festiwalu stała się ogromnie popularna i odniosła sukces. Właśnie wtedy, w czeskich Pardubicach wystąpił między innymi polski zespół Grammatik. W 2003 roku Hip Hop Kemp zorganizowano już ze znacznie większym rozmachem. Wówczas spotkało się tam ponad 7 tys. osób. Nie zabrakło też fanów z Polski. Nasz kraj reprezentował wówczas Pezet/Neon. W 2004 roku Pardubice stały się już zbyt małe na pomieszczenie rzeszy amatorów tego rodzaju muzyki. Polskę reprezentowali wówczas O.S.T.R. i WWO , których występy przypadły do gustu także zagranicznej publiczności. Polscy freestylerzy, jak Rufin, TeTris , Kamel i sam O.S.T.R. wygrali z reprezentantami innych państw wiele pojedynków na wolne style w "bitewnym namiocie". Rok później imprezę odbyła się w mieście Hradec Kralove. Już w nowej lokalizacji wystąpili Pezet/ Noon, K.A.S.T.A. Skład i WWO , a ich występy spotkały się, o dziwo, z lepszym odbiorem u zagranicznych fanów.

Tegoroczny festiwal

W tym roku, na największym hiphopowym wydarzeniu Europy Środkowej i Wschodniej, wystąpi ponad 100 raperów i didżejów z całego świata. Wśród nich pojawią się m.in. Little Brother, Guru z duetu Gang Starr , Non Phixion, M.E.D, Cali Agents, R.A. The Rugged Man (USA), DJ Krush (Japonia), DJ A-Trak (Kanada), Brad Strut (Australia), Sway&Pyrelli (W. Brytania), One Self (W. Brytania, USA), Hocus Pokus (Francja), Stieber Twins (Niemcy) i Indy&Wich (Czechy).

Nasi na Hip Hop Kemp

Podczas tegorocznej edycji Polskę reprezentować będzie aż pięć składów. Na głównej scenie zagrają WWO, O.S.T.R. & DJ Haem, Łona & DJ Twister, połączone siły Kalibra 44 i Czarnego Złota oraz rezydująca w Niemczech formacja Surowa Wersja.

Hip Hop Kemp 2006 praktycznie rozpocznie się już w czwartek 17 sierpnia. Wtedy zostanie otwarte pole namiotowe. Organizatorzy przewidzieli również sporo rozrywek. Zostaną uruchomione dwie strefy: Tic Tac Arena oraz Urei Hangar. Tam pobawicie się w rytmach: hiphopu, reggae reggae dancehall’u.

Nie tylko muzyka

Festiwal ten to nie tylko muzyka. Impreza słynie z unikalnej atmosfery świetnej zabawy. Malownicze scenerie (pagórki, jeziora) pomagają w integracji uczestników. Poza tym: scena breakdance, kino w hangarze, hangar freestyle'owy, warszaty beatboxowe, kafejka internetowa, koncerty, afterparty, frisbee, zośka ...

Grubość portfela

Trzydniowy bilet wstępu na festiwal kosztuje 124 złote. W Polsce sprzedażą zajmuje się sieć Eventim. 17 sierpnia, niezależnie od posiadanego biletu na festiwal, wstęp kosztować będzie 100 koron czeskich. Przewiduje się, że z Polski na festiwal pojedzie 3 tys. osób. Specjalnie na ten festiwal z 10 polskich miast (z Warszawy, Łodzi, Szczecina, Gdańska, Torunia, Wrocławia, Krakowa i Katowic) wyjadą autokary z fanami.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

KOREKTA: [zajawka] Czeska) odbędzie [tekst] Pomysł, wtedy w czeskich, ...O.S.T.R., wygrali..., później imprezA, ...Pezet / Noon, K.A.S.T.A. Skład i WWO, a ich..., ...roku na...Wschodniej wystąpi..., ...reggae, dancehall’u..., zośka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.