Facebook Google+ Twitter

Hip Hop Kemp 2011. Relacja z festiwalu

W tym roku odbyła się już 10. edycja jednego z najbardziej znanych hip-hopowych festiwali na świecie, Hip Hop Kempu. Odbył się on w czeskim Hradec Kralove. Jak impreza wyglądała w tym roku?

 / Fot. Napalm filled tires/Creative Commons Uznanie autorstwa W tym roku odbyła się jubileuszowa, 10, edycja największego w tej części europy festiwalu hip hopowego Hip Hop Kemp. W związku z tym, zebrano artystów, którzy w poprzednich edycjach dali oszałamiające i energiczne koncerty. Z całą pewnością Method Man i Redman, M.O.P. czy RA The Rugged Man nie zawiedli i rozgrzali publikę, zebraną pod główną sceną. Pozytywnie zaskoczyli także debiutanci na Kempie, czyli nowojorska legenda Pharoahe Monch oraz robiący zawrotną karierę kolektyw Odd Future Wolf Gang Kill Them All (OFWGKTA).

Nie można zapomnieć także o weteranach ze Starego Kontynentu. Mowa tu oczywiście o Looptroop Rockers i Hocus Pocus (którzy, według wielu, zagrali najlepszy koncert na festiwalu). Ponadto mogliśmy usłyszeć jeszcze duet didżejski Beat Torrent (niesamowicie energiczny show). Jedynym minusem było to, że niektóre koncerty były za krótkie, ze względu na napięty harmonogram.

Na Hip Hop Kempie, mogliśmy zobaczyć występy również naszych rodzimych wykonawców. Na rozgrzewce do Kempu (która odbyła się w środę, na terenie festiwalu) wystąpili Diox z The Returners, Chada z Pihem oraz Tetris z Weną (zdecydowanie najlepszy polski występ na festiwalu). Podczas właściwego festiwalu zagrali donGURALesko, Ten Typ Mes + Alkopoligamia.com, Grubson z 3odą Kru (bardzo żywiołowy występ mimo wczesnej pory) oraz projekt Parias (Włodi, Eldo, Pelson).

Dużą część uczestników festiwalu stanowili właśnie Polacy (ok. 5 tys. spośród ponad 20 tys. ludzi). Podsumowaniem naszego wpływu na festiwal, było wykonanie polskiego hymnu Hip Hop Kempu przez 10 polskich raperów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.