Facebook Google+ Twitter

Hip Hop Kemp już po raz siódmy!

Podróże nie raz prowadzą nas w najdziwniejsze zakątki globu. Dzisiaj możesz przekonać się jak blisko raju żyłeś przez ostatnie siedem lat. Tym rajem jest właśnie Hip Hop Kemp - festiwal z atmosferą.

Plakat HHK'08 / Fot. hhk.plKiedy rok temu los rzucił moją osobę na teren festiwalu w czeskim Hradec Kralove, nie miałem najmniejszego pojęcia, że właśnie nadchodzące trzy dni, będą najlepszymi w moim życiu. Nie wiem, czy to sprawka spadającej gwiazdy, czy też jednej z amerykańskich wróżek, ale jedno jest pewne. To był raj, a teraz nadciąga ponownie, by szerzyć wszelkie pozytywne uczucia, jakie kiedykolwiek było Wam dane poznać.
Czy chcesz tam być? Stanowczo odpowiadam "tak".

Słońce spływające na spragnione, po ciężkich wakacjach, relaksu ciało, zimny napój, który przyjemnie koi suche gardło, ludzie wszelkich narodowości, którzy zapominają o dzielących ich różnicach i w końcu najważniejsze - cudowne, czarne brzmienia, które nie pozwalają ustać w miejscu. Te i wiele innych czynników sprawiają, że musisz tam być. Sprawiają, że Hip Hop Kemp jest festiwalem z Atmosferą i to przez bardzo, bardzo duże "A". Mógłbym nawet zaryzykować stwierdzeniem, że żaden inny event nie podaruje Ci tylu niezapomnianych wrażeń.

Na Hip Hop Kemp 2008 przewiduje się szturm około 30 tysięcy szalonych ludzi i ponad 400 wykonawców z całego cywilizowanego świata. To wszystko w trzy dni na siedmiu scenach. Nie może być lepiej. Czas wolny od koncertów umili nam szereg atrakcji przygotowany przez organizatorów - boiska do streetballu, tory gokartowe, przeszkody dla parkour'owców, frisbee, footbag, siatkówka, gumowe boiska do piłki nożnej, ciekawe zaplecze kuchenne i oczywiście stragany z trudno dostępnymi winylami, CD, czy też ubraniami. Niedaleko od terenu festiwalu znajdziemy dwa krystalicznie czyste jeziorka, czekające na to, żebyś zanurzył w ich przyjemnie chłodnej wodzie swoje odnóża. Wszystkie atrakcje o których zapomniałem, z miejsca serdecznie przepraszam, ale nie jest możliwym spamiętanie ich wszystkich.

Kiedy czas mile, aczkolwiek nieubłaganie minie, udajemy się pod scenę główną. Dziesiątki tysięcy dusz zlewają się w całość, tworzą ogromną, kolorową falę rozbujanych głów, oczekując na każdy kolejny kawałek tak, jak gdyby miał być ostatnim w ich życiu.

W tym roku, Czesi chcąc zadowolić nawet najbardziej wymagające grono fanów hip-hopu, ściągają dla nas gwiazdy niesamowitego kalibru. Zacznijmy od The Roots - składu posiadającego opinię najlepszego na świecie pod względem koncertów. Nie muszę przedstawiać. Na firmamencie błyszczą nam również Masta Ace wraz z grupą eMC, czy też Pharaohe Monch. Mniejszymi, aczkolwiek równie olśniewającymi gwiazdami są m.in. Atmosphere, Brother Ali, Zion I, Army of the Pharaohs, Kano, oraz Wax Tailor.

Polską scenę reprezentować będzie niezawodny O.S.T.R. wraz z 2cztery7, Emilem Blefem i TPWC. Ostatnia pozycja może nie jest zbyt ciekawa, ale cóż poradzić. Ciekawostką na tegorocznym Kempie jest damska scena "U.N.I.T.Y.", na której pojawi się Bahamadia, Roxanne Shante, La Mala Rodriguez i oczywiście Yarah Bravo.

Na teren imprezy możemy dostać się specjalnymi kempobusami, o których poczytać można na oficjalnej stronie Kempu. Osobiście preferuję jednak wycieczkę pociągiem - niesamowite towarzystwo, niezapomniana noc, wspaniała atmosfera, ciasne wagony PKP. To jest to, co kochamy.

Bilet kosztuje niespełna 150zł, przy natłoku samych świetności, cena ta wydaje się śmieszna. Za to też dziękujmy organizatorom.

Jeżeli jeszcze nie przekonałeś/przekonałaś się do Hip Hop Kempu - Festiwalu z Atmosferą - zapraszam na oficjalną, polską stronę: www.hiphopkemp.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.