Facebook Google+ Twitter

Hiperpętla Elona Muska zrewolucjonizuje transport? W przyszłym roku powstanie jej pierwsza linia

Hiperpętla transportowa wymyślona przez Elona Muska doczeka się realizacji. Specjalny tor w dużej skali ma powstać w przyszłym roku.

 / Fot. Hyperloop Transportation TechnologiesPomysł Elona Muska zakłada budowę naziemnej sieci rur, które umożliwią transport z dużą prędkością dochodzącą do 1 Macha. Według ambitnych planów założyciela firm SpaceX i Tesla Motors podróż z San Francisco do Los Angeles potrwa pół godziny.

Zamysł jest piękny, ale to co powstanie w środkowej Kalifornii będzie dopiero jego zalążkiem. Na początku zbudowany zostanie 8-kilometrowy tor na powierzchni 30 kilometrów kwadratowych. Umiejscowiony będzie w połowie drogi między San Francisco i Los Angeles. Jego koszt szacuje się na 100 milionów dolarów - podaje Wired.

Firma Hyperloop Transportation Technologies bardzo poważnie traktuje inwestycję. Jej prezes, Dirk Ahlborn, twierdzi, że nie będziemy mieli do czynienia z torem testowym. Twórcy zapewniają również, że prędkość nie jest głównym parametrem, który będzie badany. Inżynierowie skupią się na budowie stacji i procedurze "odprawy" pasażerów. Nad projektem pracuje blisko 200 inżynierów. Firma współpracuje z władzami lokalnymi Quay Valley.

Czytaj także: Podwójna natura światła została uchwycona na jednym ujęciu. Naukowcom udało się to po raz pierwszy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.