Facebook Google+ Twitter

Hip-hop dla Boga

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-08-07 14:44

Ojcowie salezjanie zaproponowali raperom przełożenie słów Chrystusa na język muzyki hiphopowej.

Ojcowie salezjanie / Fot. Dziennik ŁódzkiWłaśnie rozpoczęły się nagrania do awangardowej płyty "Osiem błogosławieństw". To kontynuacja idei hiphopowego dekalogu, który narodziła się kilka lat temu w głowach kleryków Salezjańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. - W tamtym przedsięwzięciu uczestniczyli znani raperzy, teraz poprosiliśmy osoby całkiem nieznane, które nigdy nie miałyby szans na wypromowanie się - mówi salezjanin Przemek "Kawa" Kawecki, zajmujący się młodzieżą zagrożoną przez biedę i patologię.

Jak tłumaczy duszpasterz, to "zawodnicy, którzy snują się po ulicach, a przy okazji chcą zrobić coś pozytywnego. Dlatego tworzą RAP". Olafa z łódzkiego duetu Panaceum, który przygotował siódme błogosławieństwo: "Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię", ksiądz poznał na katechezie w łódzkiej szkole gastronomicznej. Katechetka ostrzegła duchownego, żeby przed wejściem do klasy złożonej ze zwalczających się kibiców ŁKS i Widzewa pomodlił się, bo ona boi się tam wchodzić. - Praca nad projektem muzycznym zmusiła mnie do przeczytania kawałka Ewangelii. Zauważyłem, że to mądry, prawdziwy, mocny tekst jest - podkreśla Arti, kolega Olafa.

Płycie, której premiera planowana jest tuż po wakacjach, będzie towarzyszyć książka "Siła serca kontra siła pięści". Poznamy w niej skina, który stał się dobrym mężem i ojcem, satanizującego metalowca przemienionego w radykalnego chrześcijanina oraz chuligana, który dzięki pomocy św. Jana Bosko uniknął więzienia. Planowany nakład książki i płyty - ok. 5 tys. egzemplarzy. - Do gimnazjalistów, którzy przeżywają trudny okres, z pewnością trafią treści opowiedziane ich językiem. Chętnie zaproszę raperów do szkoły - mówi Ewa Ćwikła, dyrektor
Gimnazjum nr 40 w Łodzi.
LR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

świetny pomysł:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.