Facebook Google+ Twitter

Hiphopowy świat zagości na warszawskiej Woli

"Bitwy freestylowe", pokazy parkouru i beatboxu - to tylko niektóre z atrakcji Warsaw Challenge 2010. Impreza organizowana przez Miasto Stołeczne Warszawa, odbędzie się 8-9 maja w Amfiteatrze Parku im. gen. Józefa Sowińskiego. Nie zabraknie światowej sławy gwiazd, takich jak Talib Kweli, czy Rahzel.

 / Fot. materiały promocyjne- Cieszę się, że dla licznych warszawskich fanów hip-hopu Warsaw Challenge jest już na stałe jednym z najważniejszych wydarzeń w roku – powiedziała dla Codziennej Gazety Muzycznej Katarzyna Ratajczyk, szef Biura Promocji Miasta Stołecznego Warszawy. – Ta impreza to nie tylko wydarzenie znane fanom hip hopu na całym świecie, ale również dowód na to, że Warszawa jest otwarta na nowe, świeże, barwne idee.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi: - Jak co roku szykuje się największe, najfajniejsze, najbardziej pozytywne wydarzenie związane z kulturą hip-hop w naszym pięknym kraju. Już tylko 18 dni! - pisze na forum Pan Ha, Internauta.

W sobotę, pierwszego dnia imprezy, odbędą się walki eliminacyjne do turnieju głównego. Weźmie w nich udział szesnaście składów tanecznych, każdy złożony z sześciu osób. W programie imprezy przewidziany jest także pokaz parkouru, bitwa freestylowa oraz koncerty zaspołów: Eastwest Rockers, Eldo. Główną gwizdą wieczoru będzie Talib Kweli.

Natomiast w niedzielę, drugiego dnia Warsaw Challenge, odbędzie się turniej finałowy, w którym poznamy zwycięzców rywalizacji o nagrodę główną Prezydenta m.st. Warszawy. Ponadto, organizatorzy zaplanowali inne atrakcje m.in. pokaz beatboxu w wykonaniu Bladego Krisa oraz koncerty: Mardi Gras, Grubsona Zip Składu. Główną gwiazdą w tym dniu będzie występ beatboxera z USA, Rahezela.

Oprawę muzyczną całego wydarzenia zapewnią znani DJ`e Spajki i Ojciec Karol.

Impreza potrwa dwa dni, jednak na fanów hip-hopu czekają nie tylko atrakcje w amfiteatrze na Woli. Organizatorzy przygotowali kilka imprez towarzyszących: Before, Between i After Party. Dwie pierwsze odbędą się w klubie Harlem, a trzecia w klubie Powiększenie.

Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Breakdance organizowane są juz po raz szósty. Do zawodów może zgłosić się każdy, a zapisy odbywają się pod adresem mailowym: warsawchallenge@um.warszawa.pl.

Co roku zaciętym rywalizacjom b-boyów towarzyszą koncerty czołowych polskich zespołów oraz zagranicznych gwiazd. Dotychczas w warszawskim Parku Sowińskiego wystąpili m.in. Dilated Peoples, IAM, Jungle Brothers, Looptroop, Saian Supa Crew, czy Ugly Duckling.

Źródło:
cgm.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.