Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20986 miejsce

Hipodrom Sopot. Otwarto najnowocześniejszy ośrodek w Polsce

Na pytanie skierowane do prezes Hipodrom Sopot Sp. z o.o. pani Magdaleny Rutkowskiej – Czy obecny ośrodek jest największym tego typu obiektem w Polsce – uzyskałem odpowiedź – „Nie tylko największy, ale również najnowocześniejszy”.

Obecnie ośrodek jeździecki w Sopocie jest największym i najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce, mówi Magdalena Rutkowska, prezes Hipodrom Sopot Sp. z o.o. / Fot. Artur Hampelprezes Hipodrom Sopot Magdalena Rutkowska. Wspomina również o wybudowaniu kompleksu stajni rekreacyjnych i sportowych oraz obiektów pomocniczych niezbędnych do pracy z końmi oraz hipoterapii.

1 grudnia 2013 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowych obiektów na sopockim Hipodromie. Cała inwestycja pochłonęła ponad 62 mln złotych i uczciwie należy przyznać, że zarówno rozmach przedsięwzięcia oraz jakość wykonania mogą budzić podziw. Na uroczystym otwarciu obiektu obecni byli między innymi Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk jak również Łukasz Abgarowicz, prezes Polskiego Związku Jeździeckiego.
Uroczystości rozpoczęły zawody w skokach przez przeszkody na doskonale wyposażonej i przygotowanej hali. Zawody konne w skokach przez przeszkody (Otwarcie Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot) / Fot. Artur HampelZarówno w trakcie Przecięcie wstęgi (Otwarcie Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot) / Fot. Artur Hampeljak i po zawodach można było zwiedzać nowo wybudowane obiekty. Pomimo nie najlepszej pogody, osób przybywało z każdą kolejną godziną.
Punktem kulminacyjnym było uroczyste przecięcie wstęgi, którego w asyście Magdaleny Rutkowskiej oraz prezydenta miasta Sopot Jacka Karnowskiego dokonała kilkuletnia dziewczynka.
Całości dopełnił krótki pokaz teatru konnego, na który publiczność zebrała się najliczniej.

Jeszcze kilka lat temu Hipodrom był zaniedbany i zniszczony. Dzięki staraniom władz miasta Sopotu i pracownikom Hipodrom Sopot SP. z o.o. w ośrodek jeździecki tchnięto nowe życie. Powróciły do Sopotu międzynarodowe zawody jeździeckie CSiO a obecnie po rewitalizacji, cały obiekt stał się prawdziwą wizytówką miasta oraz otworzył swoje podwoje do organizacji prestiżowych zawodów o randze krajowej i światowej.

Inwestycja i jej przeznaczenie

Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot / Fot. Hipodrom Sopot / mat. prasowyDo rewitalizacji oraz rozbudowy obiektu przystąpiono w 2011 roku. Korzystano w tym zakresie z finansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013. Całość realizacji inwestycji przekroczyła koszt 62 mln złotych a generalnym wykonawcą została firma NDI S.A., która od czasu jej założenia w 1991 roku firma zrealizowała szereg innych inwestycji, w tym biurowych, hotelowych, bankowych, usługowych oraz infrastrukturalnych o łącznej wartości przekraczającej 2,5 mld Euro.
Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot obok historycznych zabudowań zyskał nowoczesne obiekty. Powstała między innymi Teatr konny (Otwarcie Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot) / Fot. Artur Hampelhala zwana Pomarańczową o kubaturze 70 091 m3. Na parterze znajduje się pełnowymiarowa płyta konkursowa z podłożem najwyższej klasy, systemem nawadniania podłoża oraz w pełni multimedialnym wyposażeniem, widownia na blisko 400 miejsc siedzących, zaplecze biurowe, sala konferencyjna, powierzchnie na wynajem, zaś na piętrze: restauracja oraz przestronny hol z widokiem na tor wyścigowy z jednej strony na płytę konkursową z drugiej, pokoje noclegowe na 25 osób, pomieszczenia dla sędziów.
Na obiekcie powstały również stajnie sportowe dla 112 koni oraz stajnie rekreacyjne z boksami dla 74 koni (kubatura 24 722 m3), z siodlarniami, myjkami, węzłami sanitarnymi, rekreacyjną halą ujeżdżalni (17m x 48m) z podłożem najwyższej klasy.
Obecnie odnowiony i rozbudowany obiekt pozwala na organizację największych światowych zawodów halowych bez uszczerbku dla toczącego się rekreacyjnego życia jeździeckiego Hipodromu. Oddzielona część rekreacyjna i hipoterapii od części sportowej obiektu oraz zwiększona ilość boksów dla koni przyjezdnych znacznie poprawią funkcjonowanie obiektu w tych dwóch płaszczyznach

Wybudowane ścieżki dla pieszych pozwalają na użytkowanie terenu Hipodromu nie tylko osobom związanym z jeździectwem,Sąsiedztwo Ergo Areny obok Hipodromu / Fot. Artur Hampel ale również szeroko rozumianą rekreacją. Przestrzeń stanowi idealne miejsce do spacerów, joggingu, nordic walking i na pikniki.
W pobliżu Hipodromu znajduje się Ergo Arena. Takie usytuowanie tych dwóch znaczących obiektów świetnie się uzupełnia, tworząc tym samym bardzo ciekawy kompleks widowiskowo- sportowy, który z całą pewnością docenią nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również turyści.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy materiał, wspaniały ośrodek, godny naśladowania. Takich podobnych powinno być więcej. Lubię konie, to największy przyjaciel człowieka...dziękuję, pozdrawiam serdecznie +5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.