Facebook Google+ Twitter

Hipokryzja do kwadratu

Kryzys po polsku - zabrać wszystkim, tylko nie sobie. Pan premier mówił o drastycznych cięciach. Czy zapomniał o Sejmie. Władza sama się wyżywi - powiedział niegdyś inny ważny notabl. Czy to powtórka z historii?

W zasadzie zajmuję się ogrodnictwem. Gdy dziś przeglądałem narzędzia ogrodnicze, wszystkie były jakoś pod denerwowane. Noże i sekatory aż podskakiwały i wtedy zrozumiałem że chyba nadchodzi czas wiosennych pielęgnacyjnych cięć. Potem zajrzałem do wiadomości. Zainteresował mnie artykuł o kryzysie finansowym na świecie i o podwyżkach ustawowych w Sejmie. Gdy pracowałem w firmie ogrodniczej i był kryzys, nikt nie śmiał mówić o podwyżkach, wszyscy, z szefem włącznie, zaciskaliśmy pasa i zęby aby dotrwać do koniunktury A tu takie kwiatki... Włos się jeży.

Wy, obywatele, oszczędzajcie a my, wybrańcy, przeprowadzimy was przez ocean wyrzeczeń. Jak to się ma do oświadczeń rządzących, nazwałem w tytule. Dopiero po przeczytaniu artykułu było jasne zachowanie moich narzędzi w środku zimy. Choć za oknami ciepło , brak śniegu, prawie jak przedwczesna wiosna, tylko mnie zrobiło się jakoś dziwnie. Po raz kolejny uświadomiłem sobie małość jednostki. Z tego wszystkiego pokornie wziąłem grabie i udałem sie do swojego ogrodu z nadzieją, że tu kryzys mnie tu nie znajdzie. A władza - nie zauważy.

Podwyżki dla 560 posłów i senatorów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.04.2009 15:40

... oczywiście plus (+) dla młodego...ogrodnika:-))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.04.2009 15:39

Posłom wszystko się opłaca.
Pamiętamy z jakim zapałem w poprzedniej kadencji "ziemianie" rozliczali się z przejechanych nieistniejącym samochodem kilometrów. Podobnie jak z głosów u wykształconej zwolenniczki owsa.
Za otrzymane (z naszych podatków płaconych pensji) zwroty "za paliwo" objechali na pewno kulę ziemską nie raz. Jeszcze jeżdżą!
Będą jeździć? Przecież to przeważnie kierowcy-zawodowcy! Powinniśmy dbać o Nich, to nasi Reprezentanci!
Nawet pożyczki (kredyty?!) też mają opłacalne, trochę inaczej niż te zagwarantowane w sprywatyzowanych bankach dla nas, pospólstwa.. i dobrze, sami przecież tego chcieliśmy :-))
http://wierszemkd.pl/?p=195

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 21:10

+ :)
ludzie za mało dostali jeszcze w tyłek by wiedzieć że nie trzeba zmieniać partii u władzy ale to po co ta władza właściwie istnieje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto się przejmuje kryzysem, to się przejmuje. A w Szczecinie bankowcy świętowali hucznie dziewięćdziesięciolecie PKO BP. Cóż tam, że wartość jednostek TFI BP spada. Aby nam się dobrze żyło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, dobrze, ze wracasz do ogrodnictwa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.