Facebook Google+ Twitter

Hipoteza nawiązująca do tekstu Wszechświat. Ostatnie pożegnanie

Hipoteza na tyle dobra, jak każda inna. Tym bardziej, że w dziedzinie dotyczącej tegoż wszechświata jesteśmy skazani na wysnuwanie jedynie hipotez.

Fizyka, chemia i ewentualnie biologia nieosiągalnej dla nas badawczo jego większości może być zdecydowanie różna od naszej obecnej wiedzy o nim. Zresztą nasza wiedza w zakresie nauk z tych dziedzin służy raczej opisywaniu najbliższej nam okolicy wszechświata. A więc jest mocno ograniczona i służy jedynie zrozumiałej dla nas interpretacji czasem niezupełnie do końca poznanych przez nas zjawisk.

Wszechświat jest niewyobrażalnie wielkim tyglem energetycznym. Wrząca w nim energia przybiera różne, ciągle zmieniające się formy. Dla szeroko pojętego wszechświata czas nie ma żadnego znaczenia. Jest on bowiem bytem ponadczasowym. Czas ma jedynie zastosowanie w opisie istnienia pojawiających się form energii.

Energia okresowo przybiera postać gwiazd z ich planetarnym otoczeniem. Galaktyk, składających się z ogromnej ilości tych gwiazd. Chmur materii w stanie rozproszonym. Materii w postaci luźno poruszających się energetycznych mikroelementów, wypełniających cały wszechświat. Wszystkie wymienione składniki wszechświata oddziałują na siebie grawitacyjnie.

W wyniku grawitacji następują lokalne, punktowe zgrupowania energii, co powoduje stopniowe narastanie ich zdolności grawitacyjnej, przyciągającej pobliskie elementy energetyczne. W ten sposób energia materializuje się, tworząc materialne grudki energii. Im większe grudki, tym większa ich lawinowo narastająca grawitacja. Grawitacja powoduje zasysanie materii z coraz większej przestrzeni i grupowanie jej w punktach, których jest niezliczona ilość w przestrzeni wszechświata.

Gwałtownie narastająca masa materii powoduje równie gwałtownie narastającą grawitację, zgniatającą tę materię. Zjawisko to trwa do chwili, kiedy nastąpi moment krytyczny, uniemożliwiający dalsze kumulowanie materii i możliwości jej grawitacyjnego zgniatania. Wtedy następuje odwrotny proces, czyli wygenerowanie skumulowanej energii w postaci ogromnego wybuchu, który nazywamy Big Bang. Tego rodzaju lokalne zjawiska następują w niezliczonej ilości rejonów przestrzeni wszechświata. Jednym z tych rejonów jest obserwowana przez nas
jego cząstka.

Czytaj też: Wszechświat. Ostatnie pożegnanie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

KONTAKT UFO
  • KONTAKT UFO
  • 17.06.2011 02:22

takie opisy moze powstanie supernowej opisal Kepler astronom w 15-wieku znal Kopernika opisal dokladnie jak zbudowany jest Uklad Sloneczny jakie planety trzymajom inne planety i samom, planete Ziemie obracajom tj. Wenus i Merkury, wokol swojej osi .Wrocimy na Ziemie zaznaczona jest energia, energia magnetyczna naturalna bo innej w Universie niema,moze onas ludziach,czyli zmaterializowana-energia- magnetyczna-naturalna-biologiczna,tzn. czlowiek moze byc zdematerializowany i pozniej zpowrotem zmaterializowany,czyli legendarna teoria Einsztajna podroz w czasie i przestrzeni, on napisal teorie ale nie potrafil-nieznal jak budowac urzadzenia do tej podrozy,po probach jego z elektromagnetycznom energiom poznal nie tedy droga,energia musi byc naturalna- magnetyczna .BOG jest Mistrzem-Uniwersu czyli budowniczym Uniwersu ,uzywa narzedzi urzadzen przestawia-ustawia cale uklady planet,statki UFO tak samo urzadzenia wszystko funkcjonuje tylko na energie magnetycznom-naturalnom,energiom naturalnom przecinasz materie ,ktura jest zmaterializowanom energiom magn.statki napedzane sa energiom magn. urzadzenia do rozmow-komunikacja miedzy statkami jest przez energie magnetycznom-naturalnom,przesylanie obrazu energia magn. naturalna na zywo, operacje na organizmach biologicznych urzywasz narzedzi na energie magnetycznom-naturalnom nie pozostawia szram wyjmujesz zepsuete cialo laczysz pozostale zpowrotem energiom-magn-naturalnom niema zadnych komplikacji,czy odrzutow,zwierzeta z ludzimi- kon z ludzkom glowom na przyklad bo na planecie potrebujesz do pracy , pozniej niszczysz je ,sa tak prymitywnym stopniu rozwoju ze nic nie wiedzom.Samo budowanie piramid ciecie kamieni,przenoszeni ich wszystko jest energia magnetyczna-naturalna.Przyszlosc ktora teraz zacznie wchodzic to zacznie sie uzywanie energi -magnetycznej-naturalnej,i zadne Armie Swiata nie beda mogle tego procesu zatrzymac ,albo zostanom usuniete ich uzbrojenia to wygladajom jak zabawki bezuzyteczne,tu wchodzi energia magnetyczna ,predkosci swiatla lub miliardow razy pred. swiatla, nie potrzeba karabinow,wybuchow tj.wejscie w 3-tysiaclecie,bez zanieczyszczenia, bez wojen tj.Przyszlosc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poznanie tajemnic wszechświata jest niespełnionym marzeniem ludzkości. Może to i lepiej, że nie wiemy wszystkiego? Czym były by istnienie, gdybyśmy znali każdy szczegół naszego życia... 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.