Facebook Google+ Twitter

"Histerie miłosne" na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach obchodzi w tym roku „osiemnastkę”. Organizatorzy przygotowali bogaty program kulturalny, w którym każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Jedną z największych atrakcji będzie sztuka „Histerie miłosne".

 / Fot. MMPrzedstawienie będzie można zobaczyć już 7 lipca 2013 o godz. 16.00 oraz godz. 19.00 w sali Międzynarodowego Domu Kultury (Bohaterów Warszawy 20, Międzyzdroje). „Histerie miłosne” to komedia autorstwa Murraya Schisgala, scenarzysty słynnego filmu „Tootsie”. Napisana na początku lat sześćdziesiątych sztuka odniosła wielki sukces na Broadwayu. Polskiego przekładu i adaptacji tekstu dokonał Bartosz Wierzbięta, doskonale znany z dialogów do filmów takich jak „Shrek” czy „Madagaskar”.

Sztuka łączy w sobie elementy absurdalnego humoru i klasycznej farsy. Bohaterowie, stając na życiowych zakrętach, są tym śmieszniejsi, im trudniejsze jest ich położenie. Marian (Szymon Bobrowski) planuje pozbyć się żony (Magdalena Boczarska), ponieważ ma kochankę. Kiedy przypadkiem spotyka na moście dawno niewidzianego szkolnego kumpla (Bartłomiej Topa), wpada na pomysł, którego konsekwencje dają początek lawinie tragiczno-śmiesznych wydarzeń. To przedstawienie ma wiele wspólnego z życiem. Takich trójkątów, jaki my tworzymy w "Histeriach miłosnych", można na całym świecie zaobserwować miliony – śmieje się Bobrowski.

Jak pozbyć się żony z pomocą przyjaciela? Jak w sposób ekstremalny wyznać komuś miłość? I jaki wpływ na życie człowieka może mieć mały piesek rasy gryfonik belgijski? Tego wszystkiego dowiemy się oglądając „Histerie miłosne”.
Zapraszamy na przedstawienia do Międzyzdrojów!

Więcej informacji o sztuce na www.histeriemilosne.pl
oraz https://www.facebook.com/histerie.milosne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.