Facebook Google+ Twitter

Historia Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

W 1997 roku grupa studentów z Grodziska Mazowieckiego, widząc coraz większą popularność siatkówki w Polsce, postanowiła stworzyć ligę, która skupiałaby najlepsze drużyny z okolicy. Zwykłe powiatowe miasto zaistniało dzięki... GALS-owi.

Logo GALS / Fot. LogoZ pomocą Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim, Mariusz Filipiak wraz z przyjaciółmi stworzył Grodziską Amatorską Ligę Siatkówki. Od początku istnienia, mecze odbywały się w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.

W pierwszej edycji udział wzięło tylko 5 drużyn. Na początku sezon ligowy trwał cały rok. Z biegiem czasu, GALS zyskał na popularności, co zaowocowało kilkoma zmianami organizacyjnymi. Po pięciu latach ilość zespołów podwoiła się. W związku z tym, zawody podzielono na pierwszą oraz drugą ligę, a w ciągu roku zaczęto rozgrywać po dwa sezony (edycję wiosenną oraz jesienną). W 2006 roku było już tylu chętnych do udziału w GALS, że trzeba było powołać do życia III ligę, w której grano do dwóch wygranych setów. Dopiero od tego sezonu, w każdej klasie rozgrywek mecze rozgrywane są do trzech wygranych setów.

Liga cieszyła się tak dużą popularnością, że swego czasu w sieci istniały dwa portale, poświęcone grodziskiej siatkówce. Inicjatorzy zawodów poszli więc krok dalej i założyli młodzieżowy klub siatkarski – Grom. Okazał się jednak niewypałem, gdyż w Grodzisku funkcjonował już jeden klub siatkarski i nie było zapotrzebowania na kolejny zespół.

Od początku historii GALS w lidze gra zespół Apudu, odnoszący spore sukcesy (wielokrotny mistrz ligi). W ilości udziałów, tuż za „Apudziakami” plasuje się zespół Tuska Płochocin, który gra aż do dzisiaj z różnym skutkiem. Długi staż mają również siatkarze Olympu Błonie.

Liga jest przeznaczona zarówno dla najmłodszych adeptów siatkówki, którzy mogą szlifować swoje umiejętności w trzeciej lidze z rówieśnikami, jak i dla siatkarzy-amatorów, którzy prezentują już odpowiedni poziom. Po zakończeniu rywalizacji, najlepsze drużyny otrzymują puchary oraz medal, a czołowi zawodnicy poszczególnych lig – nagrody rzeczowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.