Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14456 miejsce

Historia jednego marzenia

Książka zatytułowana,,Historia jednego marzenia" to opowieść młodej i bardzo wyjątkowej autorki, opowieść o jej życiu. W swojej książce 18-letnia Bogumiła Wiktoria Siedlecka, zabiera nas do lepszego i piękniejszego świata.

Trudno uwierzyć że autorką książki o szczęściu i zachwycie jest dziewczynka nieuleczalnie chora. Bogumiła Siedlecka to osiemnastoletnia dziewczyna, chora na wrodzoną łamliwość kości. Wydanie książki, w której opisuje własne życie i zmagania z chorobą, było jednym z jej największych marzeń. W książce zetkniemy się z prozą, ale też wierszami pisanymi przez autorkę pod natchnieniem chwili.

„Historia jednego marzenia" trafiła najpierw do księgarń w Stanach Zjednoczonych, dzięki wsparciu Polish American Poets Academy. Polska wersja jest do nabycia w księgarniach już od 27 sierpnia b.r. W krajowym wydaniu ksiązki możemy też oglądać poruszające obrazki wykonane przez Tomasza Kielemoniuka, doskonale oddające treść książki. Całkowity dochód ze sprzedaży tytułu zostanie przekazany autorce.

To nie jest zwykła książka. Razem z autorką uczymy się doznawać szczęścia. Bogumiła pokazuje nam wszystko co dla niej jest radością i pięknem – rzeczy, które my na co dzień potrafimy mijać te bez zachwytu, obojętnie. Zdaje się że autorka w swojej książce krzyczy: „Warto żyć! Mimo wszystko warto żyć!”

W tej książce każde zadnie i słowo ma swoje znaczenie. Nawet imiona nadane autorce przy chrzcie, przez rodziców są wyjątkowe i staja się symbolem. Jej decyzje i działania są drogowskazami do szczęścia. Cierpienie i bezradność wynikająca z choroby Bogumiły uczy doceniać życie.

Autorka sama o sobie mówi: - Mówi się, że każdy w życiu ma swoje pięć minut. W moim przypadku trwa ono już osiemnaście lat.. Lekarze po urodzeniu autorki dali jej maksymalnie 3 miesiące życia. Ona cieszy się tym światem 18 lat. Czemu? - Staram sie wykorzystać dany mi czas jak najlepiej, bo na imię mam Bogumiła Wiktoria. Bóg to sprawił, że jestem. Czuje jego obecność każdego dnia. A On nie obiecał mi, że będzie zawsze dobrze i miło, ale dał mi siłę, by zwyciężać w codziennych sprawach mojego kruchego życia.

Książka staje się dowodem, że niemożliwe jest tylko to czego nigdy nie próbujemy.

- Ta książka jest opowieścią o życiu, jakiego nie znamy. Bogusia dzieli się z nami swoją tajemnicą, tajemnicą cierpienia, ale również wiary i nadziei. Dopuszcza nas w pobliże własnego życia, którego trudu nie możemy sobie nawet wyobrazić, a którego Autorka czerpie niezwykłą radość tworzenia. Darowuje nam to, czego być może brak nam w życiu – zdolność dostrzegania miłości, czułości, współczucia i piękna – mimo wszystko. Poznałam Autorkę osobiście i podziw dla niej daje mi siłę. - Katarzyna Grochola

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Paweł K
  • Paweł K
  • 20.07.2012 22:48

Polecam, przejmująca i zachwycająca historia. Autorka niedługo po wydaniu książki zmarła[*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Intrygujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawy tekst (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ plus
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/20078

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.