Facebook Google+ Twitter

Historia kołem się toczy - po latach nadal magiel i seksafery...

"Gazeta Wyborcza" z 15 grudnia 1992 zamieściła najważniejsze fragmenty 45-minutowej rozmowy (pokazanej w telewizji na żywo) sprzed lat (30 listopada 1988).

Kto pamięta to słynne starcie? Ilu Polaków oglądało je na swoich zwykle czarno-białych telewizorach lub wielkich skrzyniowych kolorowych? A nawet jeśli ktoś na peweksowskim lub baltonowskim, to już chyba (po niemal 20 latach) nikt nie ma tego odbiornika, chyba że w piwnicy albo na działce...


Dyskusja kończy się wymianą zdań.

Wałęsa: – Idziemy na piechotę, a ludzie jadą samochodami. To mi się nie podoba.
Miodowicz: – Powiedziałem, że wsiądziemy w te samochody.
Wałęsa: – Trzymam pana za słowo. Mam nadzieję, że wsiądziemy, mam nadzieję, że zabierzemy ze sobą ludzi, bo jesteśmy przede wszystkim dla nich.

Na dole po prawej stronie można doczytać się wypowiedzi prezydenta Lecha Wałęsy z 1992.

– Patrzcie jakie bzdury od jak dawna Kaczyńscy opowiadają. Ale myślę, że odpowiem Kaczyńskim, ponieważ zaproponowano takie spotkanie typu Miodowicz. Mam nadzieję, że przyjdzie cała rodzina Kaczyńskich, a więc: Lech Kaczyński z żoną i Jarosław Kaczyński z mężem, i porozmawiamy.

Komentator tych słów (o mężu) zareagował.

– Wypowiedź prezydenta o Jarosławie Kaczyńskim zupełnie odbiera ochotę do wszelkich debat i do prezydenta. Szkoda, że Lech Wałęsa kompromituje siebie i tamte wspomnienia – i zaznacza, że dowcipy o mężu Kaczyńskiego ośmieszają urząd prezydenta, a najlepiej by brzmiały w... maglu.

Natomiast na dole po lewej stronie pewien korespondent przypomina nam o Anastazji P. (prawdziwe nazwisko Marzena Domaros - autorka skandalizującej książki o erotycznych żywotach posłów na terenie Sejmu z udziałem ówczesnej medialnej gwiazdy, czyli samej autorki). Dwa miesiące temu media ujawniły, że autorka “wypadła” z szafy płk. Lesiaka jako dobrze znana oficerom UOP, którzy płacili jej rachunki.

A ponadto jej opowieści wpisują się w dzisiejszy klimat afery rozporkowej działaczy partii "Samoobrona". Pewnie za 20 lat będziemy mieli następny podobny skandal, bo w branży męsko-damskiej w każdym pokoleniu bywają hece dowodzące, że nie wyciąga się wniosków i nauk zdobytych przez poprzednie pokolenia... A od czasów prostego Lecha (ładujmy akumulatory) przeszliśmy w czasy kolejnego a skomplikowanego Lecha (od spieprzającego dziada i małpy w czerwonym). Magiel trwa...

Podczas biurowej przeprowadzki natknąłem się na ową gazetową stronę, która przeniosła mnie w epokę końca PRL. Takie archiwa powinniśmy tworzyć i chronić przed zapomnieniem. Zwłaszcza w kolejnych grudniach, które w dwójnasób kojarzą nam się z ofiarnością rodaków (1970 oraz 1981).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Długo by opowiadać, do usłyszenia Mirnal

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ świąteczna Neptunio! Oczywiście - mirnal@neostrada.pl. "Pogróżki świąteczne" mile widziane :)
Dawno Ciebie nie słyszałem na W24...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry tekst, a swoją drogą Mirnal czy mógłbyś mi podać na sibie namiar mailowy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam pdf owej strony - ponad 2MB, po zrarowaniu dwukrotnie mniej. Format strony A3 i można spokojnie czytać. Wysłałem emajlem do Redakcji, ale pewnie nie udało się wkleić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.12.2006 09:25

hm... a toczy się, toczy... Kurcze, zawsze mi mówiono, że "Wałęsa wygrał debatę z Miodowiczem" i na tym się kończyło. Bardzo chciałabym ją jednak zobaczyć - może ktoś z Was ma ją nagraną?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.