Facebook Google+ Twitter

Historia lubi się powtarzać :)

Tak sobie myślę, że wagary to bardzo indywidualna sprawa. My, uczniowie, decydujemy się na nie z różnych powodów. Jedni w szkole średniej, inni już w podstawówce. Ale ten tekst jest tylko pośrednio o wagarach.

Czasami nie jesteśmy w stanie jednego popołudnia nauczyć się na wszystkie lekcje na następny dzień. Trzeba kombinować. Budząc się rano jesteśmy zmuszeni do podjęcia drastycznej decyzji - iść do szkoły czy zostać w domu. Niestety, symulacja choroby najczęściej nie przekonuje mamy i idziemy do szkoły. Wtedy musimy odpuścić sobie jedną lekcję, by nauczyć się na następną.

Pamiętam jak dziś, ze w zeszłym miesiącu, a może to było w ubiegłym tygodniu, postanowiliśmy lekcję historii przesiedzieć w szatni, aby nauczyć się na język polski. Siedząc w kilka skupionych nas zeszytami osób, usłyszeliśmy kroki małych stópek. Za moment zobaczyliśmy twarz profesora Pajęczaka. Czy on się w ogóle goli?

- Szatnia z definicji służy do..? - jeny, te jego oryginalne odzywki... Musieliśmy opuścić bunkier, więc chwilowo ukryliśmy się w łazience. Pięć minut po dzwonku przekonani, że profesor Pajęczak poszedł już na lekcję, zeszliśmy z powrotem do szatni. A tam, ku naszemu zdziwieniu, profesor siedział na ławce. Kiedy nas zobaczył, ryknął dzikiem głosem: - Wiedziałem, że wrócicie! tacy jak wy zawsze wracają!

Dzisiaj na historii mieliśmy okienko, więc zeszliśmy do szatni, aby pouczyć się na kolejną lekcję - język polski. Chwilę po dzwonku na lekcję przyszedł profesor pajęczak z zapytaniem:
- Czy znana już Wam jest definicja szatni?!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jednak do czau do czasu wypadałoby iść także na historię ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.