Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11859 miejsce

Historia - na bank!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-17 10:14

Co wspólnego z powstaniem PKO miał marszałek Józef Piłsudski? Co oznacza skrót SKO? Na te i inne pytania łódzcy uczniowie znajdą odpowiedź podczas spotkań "Wiedza na bank - oszczędzanie kiedyś i dziś", na które zaprasza PKO Bank Polski.

Spotkania odbywają się w ramach wystawy "Tradycja i Nowoczesność. 1919 – 2009", która mieści się w Oddziale 1. PKO Banku Polskiego w Łodzi. Dzięki zastosowanym multimedialnym narzędziom, odwiedzający ją uczniowie odbędą ciekawą i kształcącą podróż w czasie. Od Polski międzywojennej, poprzez II wojnę światową, następnie PRL, aż do współczesności - wystawa pozwoli uczniom poznać historię największego banku w Polsce, a co za tym idzie, również dzieje polskiej gospodarki.

Odwiedzający będą mogli także przekonać się, jakie zmiany zaszły w społeczeństwie. Przechadzka po historii gospodarczej Polski i świecie finansów przeznaczona jest dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych i I-II gimnazjów.

Spotkanie rozpoczyna się w dwudziestoleciu międzywojennym i obejmuje kolejne dziewięćdziesiąt lat historii PKO Banku Polskiego i polskiej bankowości. Uczniowie sami będą mogli porównać metody oszczędzania, które stosowane były w poprzednich dekadach z wykorzystywanymi współcześnie, ale także brać udział w atrakcyjnych konkursach. Spotkania zakończą praktyczne wskazówki i porady, jak zarządzać osobistymi finansami.

Udział w spotkaniach "Wiedza na bank - oszczędzanie kiedyś i dziś" jest nieodpłatny. Zajęcia organizowane są w dni robocze w godzinach 9-15. Warunkiem udziału jest wcześniejsze zgłoszenie szkoły. Grupa uczniów powinna liczyć do 20 osób. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej wystawy: www.90lat.pkobp.pl

Więcej informacji o projekcie udziela:
Anna Popińska, anna.popinska@thinkglobal.pl, 663 00 33 66

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.