Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32362 miejsce

Historia na wesoło

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Radomsku organizuje konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim. Inauguracja wydarzenia będzie miała miejsce dnia 19.11. o godzinie 10.00 w Galerii Muzeum Regionalnego.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów klas szkół gimnazjalnych osobą Józefa Piłsudskiego. Ponadto pokazanie im, że przedmiot lekcyjny - historia i obcowanie z nim może być niezwykłą i wesołą przygodą. Konkurs składać się będzie z dwóch etapów.


Józef w komiksie


W pierwszym etapie chodzi o wykonanie komiksu o tematyce związanej z wybranymi wydarzeniami z życia Józefa Piłsudskiego. Technika jest tutaj dowolna; ważne jest, aby jak najoryginalniej przedstawić zebrane fakty. – Uważam, że użycie idei komiksu jest bardzo trafnym posunięciem. Na pewno moi rówieśnicy (którzy w dużej mierze nie lubią czytać) po namalowaniu takiego plakatu o wiele więcej zapamiętają, niż jakby to wszystko sami musieli przeczytać w nudnej, historycznej książce– powiedziała gimnazjalistka Karolina Majczak.

Marszałek w pytaniach

Kolejny etap to turniej międzyszkolny, w czasie którego zespoły (po trzy osoby ze szkoły) muszą się wykazać jak najobszerniejszą znajomością wiedzy o Marszałku oraz okresie odzyskania niepodległości. Tutaj czeka na nich wiele zaskakujących pytań oraz zadań, które z pewnością ich nie jednym zaskoczą.

Impreza organizowana jest przez Publiczne Gimnazjum nr 3 w Radomsku przy pomocy urzędu miasta, Muzeum Regionalnego w Radomsku oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.