Facebook Google+ Twitter

„Historia ohydy, czyli mężczyzna postmodernistyczny” - recenzja

„Dzieło” pani Magdaleny Łabądź tyle ma wspólnego z dobrą literaturą, co bimber pędzony w brudnej wannie z najlepszym ajerkoniakiem.

http://www.flickr.com/photos/coralpink/504350931/ / Fot. flickrPo książkę sięgnęłam zwiedziona tytułem. Moim zdaniem, autorka nieprzypadkowo nawiązała do Historii brzydoty Umberto Eco. To niezły, przyznaję, chwyt marketingowy, ale „dzieło” pani Magdaleny Łabądź tyle ma wspólnego z tą drugą pozycją, co bimber pędzony w brudnej wannie z najlepszym ajerkoniakiem. Niestety, droga pani, pióro nie to i przekaz nie ten, a jeżeli autorce wydaje się, ze popełniła humoreskę albo paszkwil, to aż się chce zacytować królową Elżbietę, która to poczęstowana herbatą powiedziała tak: Jeżeli to herbata, proszę o kawę. Jeżeli kawa, proszę o herbatę.

Oto kilka próbek tekstu, pokazujące nie tylko nieporadność stylu, ale i niewybredne, by nie powiedzieć knajackie dowcipasy autorki:
Śmierdziela eunuchowatego łatwo rozpoznać po zapachu, jak i tym, żehttp://www.flickr.com/photos/lorenzodom/327698212/ / Fot. flickr śmiertelnie boi się prawdziwych kobiet, z wzajemnością zresztą. Odrażający ten osobnik rzadko zmienia skarpety, a zgniłozielone zmechacone polarowe wdzianko rozłazi mu się w szwach, szczególnie na opasłym brzuchu. Plamy moczu w kroku są dobrze widoczne, mimo barw ochronnych za ciasnych bojówek, a dym tytoniowy maskuje, acz nieskutecznie, fetor zepsutych zębów. Zwykle towarzyszy mu chuda, nawiedzona misjonarka, dla której niekiedy umyje nogi.

Piękne, prawda? Ale to dopiero początek, dalej pani Łabądź poczyna sobie coraz śmielej:
Płazińca śledziowatego spotkasz głównie na darmowych forach randkowych. Należy do potężnej grupy bezzasadowców, a jego cechą dystynktywną jest całkowity brak http://www.flickr.com/photos/25305012@N08/2593478326/ / Fot. flickratrakcyjności intelektualnej i fizycznej. Mimo to wiele lat temu pomyślnie zawarł związek małżeński, co było cudem na miarę manny z nieba. On jednakowoż zdaje się tego nie dostrzegać, gdyż od tej pory robi wszystko, by zdradzić żonę, co niekiedy mu się udaje, ale najczęściej po uiszczeniu stosownej opłaty bądź z osobą krótkowzroczną i niedosłyszącą, której w dodatku nie przeszkadza woń surowego śledzia, wydzielana przez niego w sytuacjach intymnych, oraz zawsze zimne dłonie i stopy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.06.2009 09:09

1/ "No, już dobrze, dobrze...tylko proszę już tu nie komentować, ok? Pod innymi moimi artami..też...:)
2/ "...p. Beato, usunęłam wklejonego przez Panią linka do poświęconego mi kolejnego wpisu p. MKD na blogu.Proszę założyć grupę dyskusyjną i tam promować tego typu twórczość.
Nie pamiętam co p.Beata wkleiła ale może to?> http://wierszemkd.pl/?p=470
W związku z "recenzją" i słowami, które pani Agnieszka Wojewoda wpisała jako komentarze pod swoim dziełem o Łabądziu i ścierwiku delirycznym oraz puszczaliku czyli mężczyźnie postmodernistycznym -

link
- mam prośbę:

Czy mogę założyć tę grupę dyskusyjną (na temat neologizmów zwłaszcza) chociaż w Słupsku..?
To takie ładne miasto... a ja lubię Wybrzeże. Mamy tam sporo znajomych i rodzinę nawet. W Ustce domy i Przyjaciół. Dżygit (jeden ze ścierwików) stamtąd pochodzi. Pomorze to jego rodzinne strony. Moje też!

Pani będzie ozdobą tej grupy!
Będziemy się uczyć czarodziejskiego słowa "przepraszam"... co Pani na to?

Proszę tylko nie usuwać tej "recenzji" ( „Historia ohydy, czyli mężczyzna postmodernistyczny” - recenzja).
Nie mielibyśmy na czym ćwiczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Beato, usunęłam wklejonego przez Panią linka do poświęconego mi kolejnego wpisu p. MKD na blogu.Proszę założyć grupę dyskusyjną i tam promować tego typu twórczość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, już dobrze, dobrze...
tylko proszę już tu nie komentować, ok? Pod innymi moimi artami..też...
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.06.2009 22:18

"kiedy łabędź ma umrzeć, jedno z piór na głowie wbija mu się w mózg i dzięki temu poznaje on, że zbliża się śmierć. Wówczas zaczyna śpiewać tak słodko, że aż dziw bierze słuchać, i śpiewając kończy życie" .

O Boziu, poturlałam się ze śmiechu i dopiero jak wstałam mogłam o tym napisać :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech, Beato...
A tu takie zupełnie niezłe śledztwo dziennikarskie toczyło się...
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Recenzja dzieła niejakiej Łabędziowej, głosna juz w pewnych kołach, nie jest niestety, dostepna na przypadkowym kompie, z którego sledze inognito najwzniejsze wydarzenia portalu w24, (aby nie miec po urlopie do przwijania kilometrów stron).
Sadząc po stronier pierwszej (dostepnej), owej recenzji, dzieło traktuje o gatunkach i podgatunkach w obrębie tak zwanej Pcibrzydszej rodzaju ludzkiego, z którymi autorka rozprawy mieła nieprzyjemność.
Z przebiegu dyskusji tuszę, iż przyslowie o nożycach brzęczących w momencie walniecia piescią (nie koniecznie miedzy oczy) ma swoje głebokie uzasadnienie i stanowi jeden z trwałych elementów mądrości ludowej,na której bazujemy nawet wbrew zamiarom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie MKD,tu, na Wiadomościach 24 jest taki zwyczaj, że komenty dotyczące danego artykułu umieszczamy pod artykułem, którego dotyczą. To bardzo ułatwia wszystkim życie. Myślę, że redaktor Kowalski bardzo by się ucieszył, gdyby znalazł pański koment pod swoim artykułem bo każdy Autor pragnie być przeczytany, i to ze zrozumieniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.06.2009 08:33

tak, na marginesie - nie: "dostać pluszową grzybicę" lecz "dostać pluszowej grzybicy" lub "pluszową grzybicę mieć" ... ale - przecież nie muszę się znać na przecinkach:-))

Tak, czy tak - grzybica to ohyda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdalena Łabądź zauważyła, że recenzja jej książki jest niedostępna dla wielu posiadaczy Explorera (nie wiadomo dlaczego). Już wczoraj tysiące zrozpaczonych Czytelników zgłaszało jej ten problem, namawiając ją jednocześnie do akcji protestacyjnej przeciwko Redakcji W24, która zapewne celowo wsadziła do tekstu jakieś robaki. Na szczęście niewiasta ta nie ma paranoi prześladowczej i zamiast tego proponuje użycie Firefoxa.
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.06.2009 08:29

No, i proszę... a jednak kultura...

Wszystkim "niezwykłym", którzy pragną jak "ta niezwykła kobieta" tworzyć, tworzyć i jeszcze raz tworzyć polecam znakomity artykuł p. Tomasza na który natknąłem się wpisując w wyszukiwarkę W24 słowo OHYDA:
Tag: Ohyda - Wiadomości24
Ohyda. ... Tagi: Ohyda(1). sortuj po: data · ocena · komentarze · popularność · Kto chciałby dostać pluszową grzybicę stóp? ...
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.