Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6161 miejsce

"Historia Polski 2.0: Polak, Rusek i Niemiec" - historia psujstw

"Historia Polski 2.0: Polak, Rusek i Niemiec... czyli jak psuliśmy plany naszym sąsiadom" Jana Wróbla to zbiór narodowych psujstw, które napsuły krwi naszym sąsiadom.

okładka / Fot. wydawnictwo ZnakHistoria kojarzy się z lekcjami w szkole, które zwykle są nudne. Dużo dat i faktów do zapamiętania, które wylatują z głowy tuż po zaliczeniu klasówki. A wcale nie musi tak być. Ostatnio mam szczęście do książek opisujących historię w przystępny i zabawny sposób. Chodzi mi o "Bajki, które zdarzyły się naprawdę" oraz "Historia Polski 2.0: Polak potrafi, Polka też... czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza". Po lekturze tego ostatniego tytułu, nawet nie wahałam się, by sięgnąć po pierwszą część "Historii 2.0".

"Historia Polski 2.0: Polak, Rusek i Niemiec... czyli jak psuliśmy plany naszym sąsiadom" to zbiór narodowych psujstw, które napsuły krwi naszym sąsiadom. Polacy mają liczne sukcesy w psuciu planów swoim sąsiadom. I można być z nich dumnym.

ilustracja / Fot. wydawnictwo ZnakJak można przeczytać we wstępie: [/i]Pisać należy wtedy, kiedy historia jest taka, że nie można się od niej oderwać. Tak się składa, że historie naszych psujstw to historie rozpalające krew w żyłach i przysadce mózgowej. Historia wtedy jest ciekawa, kiedy mamy pasję do jej opowiadania.[/i]

Jan Wróbel rozpoczyna swą opowieść od 1612 roku, a kończy na czasach komunizmu. W książce opisane zostały m.in. takie wydarzenia jak: potop szwedzki, historia miłości Stanisława Augusta Poniatowskiego i carycy Katarzyny, Wielka Smuta, powstania na terenie zaborów czy okupacja niemiecka.

Każda z przedstawionych historii jest ciekawa i przedstawiona w przystępny sposób. Jan Wróbel udowadnia, że możemy być dumni z naszych rodaków, że nie wszystko zrobili źle, że czasem ich psujstwa przyczyniły się do czegoś dobrego, m.in. mogliśmy być Szwepolską/Polszwecją, ale zniweczyliśmy te plany oraz przyczyniliśmy się do obalenia komunizmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.