Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5769 miejsce

Historia Polski XX wieku według IPN trafi bezpłatnie do szkół

"Od niepodległości do niepodległości. Historia Polski 1918-1989" - publikacja Instytutu Pamięci Narodowej ponownie trafia na rynek. Szkoły ponadgimnazjalne otrzymają książkę bezpłatnie.

„Od niepodległości do niepodległości.Historia Polski 1918-1989” bezpłatnie dostępna dla szkół ponadgimnazjalnych. / Fot. strona internetowa IPNPierwsze wydanie książki spotkało sie z dużym zainteresowaniem odbiorców. Synteza dziejów naszego kraju od odzyskania niepodległości po rozbiorach w 1918 roku do upadku socjalizmu w 1989 została przekazana w formie wartkiej narracji uzupełnionej bogatym zbiorem fotografii, dokumentów i map.

Wiek XX należał do najtrudniejszych w dziejach państwa i narodu polskiego - czytamy w słowie wstępnym do publikacji. - Niełatwo ten okres opisać, tym bardziej w syntetycznym skrócie. Naszym zamierzeniem było przedstawienie najnowszej historii Polski taką, jaką była. Bez narodowej mitologii, przedstawiającej losy Polaków wyłącznie w odcieniu heroiczno-martyrologicznym. Równocześnie jednak nie uważamy, aby Polacy musieli się swojej historii wstydzić.

Według założeń autorów publikacja ma trafić przede wszystkim do przyszłorocznych maturzystów. Jej uzupełnieniem jest specjalna oferta edukacyjna w postaci między innymi wykładów i warsztatów z najnowszej historii Polski przygotowana przez IPN.

Według prof. dr hab. Włodzimierza Suleja książkę "czyta się wartko, wzbudzi też ona zainteresowanie nie tylko maturzysty, ale i profesjonalnego historyka - czytamy na stronie IPN - Jest inna aniżeli charakterystyczny dla współczesnej doby szkolny podręcznik. Inna nie tyle przez sam dobór faktów, co ich wyrazistą interpretację.”

Nauczyciele zainteresowani zamówieniem książki dla swoich uczniów mogą już teraz rejestrować się na stronie Instytutu oraz kontaktować się z Oddziałowymi Biurami Edukacji Publiczne IPN i ich delegaturami w całym kraju.

Informacje o inicjatywach edukacyjnych Instytutu można też śledzić na Facebooku www.facebook.pl/eduipn . Została tam utworzona "Strefa Edukacyjna IPN", w której można znaleźć między innymi ogłoszenia o konkursach, imprezach Instytutu, dostępnych grach online itp.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A czym ta książka się różni od innych? (Chodzi mi o treść).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.