Facebook Google+ Twitter

Historia prostej modlitwy, która zmieniła świat

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-06 16:38

Kiedy nowa właścicielka starego, zaniedbanego domu w Dorset znajduje w nim prawdziwego białego kruka, czuje się w obowiązku go przetłumaczyć. Po roku mozolnej pracy oddaje do rąk czytelnika „Księgę nowej drogi” - prostą, a zarazem głęboką i ponadczasową opowieść o poszukiwaniu prawdy.

 / Fot. Prószyński„Księgę” otwiera scena na rynku - handlarz bezlitośnie bije syna, a skupieni wokół gapie krzyczą i zachęcają go do ukarania chłopca jak najdotkliwiej. Wstrząśnięty tym okrucieństwem pasterz Jozue pyta Boga, dlaczego nic nie zrobił. Dlaczego nie przysłał kogoś na ratunek? Odpowiedź, którą słyszy, jest zaskakująca: „Zesłałem pomoc. Przysłałem ciebie”.

Pasterz postanawia wyruszyć w podróż, by odnaleźć „nową drogę”. Towarzyszą mu Elżbieta, była służka, i Dawid, pobity i opuszczony przez ojca chłopiec. Razem zmierzają nad brzeg Wielkiego Morza do jaskini, w której ukryto tajemnicę „nowej drogi”. Każda osoba, którą spotykają w czasie tej wędrówki, ma dla nich szczególne przesłanie. Bajarz przypomina o sile wytrwałości, Alchemik przekonuje, że wszystko jest możliwe, Ślepiec ostrzega, by nie dać się zwieść pozorom, a Obcy udowadnia, że wśród owiec czyhają wilki.

Gdy wędrowcy dotrą na miejsce, Jozue zostanie wystawiony na próbę, a cała trójka odkryje, że czasami skarb, którego poszukujemy, znajduje się między nami...

"Ponadczasowa opowieść o człowieku poszukującym "nowej drogi", inspirująca i wzruszająca historia" - Paulo Coelho.

"W czasach, gdy tylu ludzi pisze o zmienianiu świata, Joann Davis zabiera nas w wędrówkę, żywo ukazując znaczenie każdego naszego czynu i gestu. Lektura „Księgi nowej drogi” dostarcza niezwykłego zastrzyku energii" - James Redfield, autor „Niebiańskiej przepowiedni”.

"Prosta, a zarazem głęboka przypowieść, trafiająca wprost do serca. Urocza opowieść, którą z przyjemnością przeczytają dzieci, a jej głębsze znaczenie dostrzegą wszyscy szukający prawdy. „Księga nowej drogi” powinna stać na półce w każdym domu" - Hyrum Smith, autor „10 najważniejszych prawd”

Joann Davis - amerykańska pisarka, z zawodu wydawca. Pracowała jako redaktor dla „Publishers Weekly” oraz w wydawnictwach Warner Books, William Morrow i HarperCollins. Jest autorką dziewięciu książek. Mieszka wraz z mężem w Nowym Jorku i Dorset, w stanie Vermont.

Joann Davis
"Księga nowej drogi"
Premiera książki: 12 listopada 2009
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.