Facebook Google+ Twitter

Historia Tyskiego Festiwalu im. Ryśka Riedla

Z racji tego, że Tyski Festiwal im. Ryśka Riedla zbliża się wielkimi krokami, postanowiłam nieco przybliżyć naszym czytelnikom historię imprezy.

Dżem / Fot. www.festiwalryska.plImienia Ryśka Riedla chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Był to prawdziwy artysta, były wokalista zespołu Dżem. Mimo, iż już od dawna grupa ma nowego wokalistę, to jednak wszyscy duszą i sercem są z Ryśkiem.

To właśnie jemu już od 1999 roku poświęcony jest Tyski Festiwal. Ma on również inny cel. Tytuł "Ku przestrodze" ma nam przypomnieć o tym, że nie warto brać narkotyków.

Festiwal do roku 2008 zawsze odbywał się w Tychach, jak sama jego nazwa wskazuje. Jednak od roku 2009 do dzisiaj odbywa się on w Chorzowie.

Festiwal z roku na rok gromadzi coraz to większe rzesze młodzieży i fanów muzyki. Przyświecają mu różne idee. Przede wszystkim ma on na celu przypominanie dokonań artystycznych Ryszarda Riedla, a także tego jakim był on człowiekiem.

Impreza ta to również świetna okazja dla młodych kapel, które mogą zgłosić chęć uczestnictwa w tymże festiwalu.

I Tyski Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla odbył się w dniach 29-30 lipca 1999 roku. Tradycją już jest że na każdym festiwalu, bo jakże by mogło być inaczej, na jego zamknięciu występuje zespół Dżem a także zespół Cree, którego liderem jest syn Ryszarda Riedla - Sebastian.

Festiwal na przestrzeni lat gościł takie gwiazdy jak: Marek Piekarczyk z TSA, Normalsi, Edyta Bartosiewicz, ONA, Józef Skrzek, Gang Olsena, Nocna zmiana Bluesa, Perfect, Oddział Zamknięty, Voo Voo, Hey, Myslovitz, Coma, TSA, Kasa Chorych, Krzak oraz SBB.

W tym roku w dniach 30-31 lipca odbędzie się już XII edycja tej imprezy. Oprócz Cree i Dżemu wystąpią także Marek Piekarczyk, Hey, T.Love oraz Martyna Jakubowicz i wiele wiele innych gwiazd.

To impreza przede wszystkim dla ludzi, którzy kochają muzyką, którzy chcą przemyśleć swoje życie. Dla tych osób wybierających się na oba dni festiwalu dostępne jest pole namiotowe.


Warto tam być, by wzbogacićsię o niesamowite przeżycia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.