Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5156 miejsce

Historia Wyspy Mainau zwanej Wyspą Kwiatów. Jak wygląda dzisiaj?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-08 13:42

Podróżując po Niemczech, warto odwiedzić Wyspę Mainau na Jeziorze Bodeńskim. Jej piękno jest niezaprzeczalne, zwłaszcza ogrody botaniczne, jakie na niej się znajdują. I kwiaty... morze kwiatów.

Wyspa Mainau - Widok na Jezioro Bodeńskie / Fot. Halina Krüsch CzopowikWyspa Mainau znana jest ze znajdujących się na niej jednych z najpiękniejszych na świecie ogrodów botanicznych. Ciepły i wilgotny mikroklimat, jaki panuje na wyspie, umożliwia uprawę egzotycznych roślin przez cały rok na okrągło.

Wyspa Mainau - Baszta u wejścia do barakowego pałacu i kościoła Św. Marii / Fot. Halina Krüsch CzopowikTo były książę Szwecji, hrabia Lennart Bernadotte, który osiadł na wyspie od 1932 r., zamienił Mainau w istny raj botaniczny. Hrabia Lennart dostał tę wyspę od swojego ojca, króla Gustawa V, kiedy to król pozbawił go praw do dziedziczenia tronu oraz tytułu książęcego. Powodem tego był mezalians, jaki hrabia Lennart popełnił, zawierając - nierówny stanem - związek małżeński z Karin Emmą Louise Nissvandt.

Mówi się, że piękno ogrodów botanicznych na wyspie Mainau, to efekt wielkiej miłości hrabiego Lennart'a do Karin. I pewnie wiele w tym prawdy, bo do dzisiaj, Wyspa Mainau - Barokowy pałac i kościół Św. Marii / Fot. Halina Krüsch Czopowikkto przebywa na wyspie, odczuwa fluidy jego wielkiego uczucia. To nie kto inny, jak hrabia Lennart, sprawił, że cała wyspa Mainau wygląda tak bajecznie. To on sprowadzał rośliny z całego świata i sadził je własnymi rękami. Był nie tylko wspaniałym botanikiem i projektantem ogrodów, ale także wybitnym fotografem i organizatorem. To też on zapoczątkował trwające do dziś spotkania laureatów Nagrody Nobla w nieodległym Lindau. Pod koniec życia, zarząd nad wyspą przekazał rodzinie. Mieszkał na niej do śmierci. Zmarł w 2004 roku w wieku 95 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ciekawy materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Panie Wojciechu za tę "5+"! Tak, Wyspa Mainau i Samo Jezioro Bodeńskie, to miejsca niezwykłe i warte są zobaczenia. Ja byłam tam już parokrotnie i za każdym razem jestem zafascynowana ich pięknem... Zawsze coś nowego odkrywam dla siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+5 za ciekawe info.Byłem na tej wyspie z całą rodziną, kilka lat temu w czerwcu. Bilety wstępu dosyć wysokie,lecz warte tego co zobaczymy.Egzotyczne rośliny,bananowce, palmy, kompozycje kwiatowe a dookoła przezroczyste Jezioro Bodeńskie.
To ponoć najcieplejsze miejsce w całych Niemczech.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.