Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33622 miejsce

Historia z życia wzięta: jak stracić marzenia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-01-06 20:07

Rodzimy się z krzykiem. Z buntem dorastamy. W szalonym pędzie życia gubimy ponad miarę cenne perełki czasu, ścigając marzenia niedościgłe, chwytając chwile nieuchwytne... Halina Ewa Olszewska

 / Fot. Patrycja BaranKażdy z nas ma jakieś pragnienia i marzenia. Są ludzie, którzy od wielu lat wytrwale próbują je spełnić, bo marzą o wycieczce dookoła świata, chcą być bogatymi etc. Większość z nas ma jednak marzenia tylko po to, żeby sobie pomarzyć i pomyśleć "ach, gdyby..." i na gdybaniu się kończy, bo nie chcą przeżyć zawodu. Rozumiem. Ale zastanówmy się! Kim byłby teraz Adam Małysz, gdyby nie ciężka praca i marzenia? Z pewnością nie byłby światową gwiazdą skoków narciarskich. Prawdopodobnie pracowałby w swoim zawodzie, czyli byłby blacharzem/dekarzem. A kim jest? Dumą całej Polski.

Ludzie nie wierzą w spełnianie marzeń, być może nauczyła ich tego szara rzeczywistość życia w PRL-u, brak wszelkich towarów w sklepach oraz brak jakichkolwiek rzeczy o których w dzieciństwie marzyli. Chociaż minęło już wiele lat od odzyskania demokracji przez nasz kraj wydaje mi się, że podejście wielu ludzi do marzeń się nie zmieniło mimo, że warunki życiowe nie przeszkadzają w dążeniu do celu. Do spełnienia swoich ambicji trzeba dążyć, starać się i przede wszystkim w nie wierzyć. Słowa brzmią, wydawać by się mogło, banalnie, ale jednak są prawdziwe.

Marzenia się spełniają
Tylko stale, stale myśl o nich myśl
Wszystko, co tylko chcesz
Może się zdarzyć dziś!
Marzenia się spełniają
Tylko mocno, mocno, mocno w nie wierz
Ściskaj kciuki co sił, oczy zamknij też...
jak śpiewa Majka Jeżowska.

Znam pewnego chłopaka, który przez własną głupotę zniszczył swój talent i zapomniał o czym kiedyś marzył. Był on świetnie zapowiadającym się sportowcem w jednej z popularnych dziedzin sportu. Zaczął grać najpierw w lokalnej drużynie, by niedługo potem przenieść się do jednej z czołowych drużyn w kraju w swojej kategorii wiekowej. Ponadto był niesamowicie mądry. Wystarczyło, że przed sprawdzianem z danego przedmiotu raz otworzył zeszyt i wiedział wszystko. Było tak pięknie, lepiej nie mogło się zacząć. A jak się to skończyło? Po roku gry został wyrzucony z klubu za spożywanie alkoholu, branie narkotyków i niestawianie się na treningach drużyny. Chłopak był skończony. Uzależniony od dragów, a ponadto zaczął wszystko olewać; szkołę, przyjaciół, rodzinę. Liczyli się tylko koledzy od flaszki.

Rozmawiałam o nim z naszymi wspólnymi znajomymi. Wszyscy zgodnie twierdzili, że chłopak sam sobie życie zmarnował. Jeden ze znajomych również stwierdził, że chłopak miał tak ogromny talent, że powinien grać w młodzieżowej reprezentacji Polski. Ale skończył jak skończył. Ważniejsza była wódka i narkotyki.
Smutna historia, ale niestety prawdziwa. Chłopak miał marzenia, ale z własnej głupoty je zniszczył. Zawsze, gdy słyszę piosenkę "Jeszcze raz" duetu WSZ i CNE przypomina mi się historia tego chłopaka. Tyle, że on nie próbował wrócić do sportu.

Napisałam tą historię, byście zobaczyli jak łatwo stracić swe marzenia. Ale w dążeniu do nich nie ma nic złego, jeżeli potrafimy się pilnować. Moim marzeniem jest być dziennikarką i na razie realizuję je poprzez pisanie na tym portalu. Nie boję się o swoją przyszłość, bo wiem, że gdy będę robiła wszystko co należy, to osiągnę swój cel. Wiem też na pewno, że nie zmarnuję marzeń, bo byłam świadkiem czegoś takiego i widziałam, jakie były tego konsekwencje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

MEN.
  • MEN.
  • 12.01.2012 23:52

W ZYCIU NIE MA RZECZY WAZNIEJSZYCH OD MARZEN.
MARZENIA STANOWIA CALE MOJE ZYCIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.03.2009 21:58

Jedni mówią trzeba wysoko mierzyć by mieć z czego zrezygnować a inni mierz siły na zamiary.
Jedno jest pewne marzyć warto co do realizacji bywa różnie.

Co do straconych marzeń to zawsze jest coś co dzięki takiej stracie się zyskuje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

naiwniutkie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz rację wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń. Gdy tylko pragniesz, gdy tylko chcesz, wszystko może zdarzyć się.

Tak trzymaj i nie rezygnuj z marzeń. Masz w sobie to "coś", co warto pielęgnować :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.