Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1049 miejsce

Historia zatacza kolejne koła czyli znowu Folwark zwierzęcy

Historia kolejny raz zatacza pełne koło. Scenariusz powieści i filmu: "Folwark zwierzęcy" z początku XX wieku, kolejny już raz w życiu został zrealizowany...

Jak to możliwe? Tam jest historia złego gospodarza, którego mądre świnki z pomocą całej armii zwierzęcego inwentarza wygoniły z domu i gospodarstwa. Film i książka subtelnie pokazywały fałszywy obraz idealnego świata komunistów: "wszyscy równi, ale niektórzy równiejsi".

Jak to zadziwiająco już kolejny raz pasuje także do naszej współczesności
(od 1980 roku "Solidarność" i jej aktywni działacze wywalczyli "wolność i demokrację" w "bezkrwawej rewolucji" dla wszystkich Polaków. Aktualnie od wielu już lat demokracja jest w odwrocie (usnęła?) i jak bumerang wraca obraz w/w filmu. (Znowu są "równi i równiejsi").

"Elity" rządzą tak jak te "równiejsze" świnki z filmu... Który to już powrót tego samego i kto lub co to tym razem przerwie? (Dawne - sprzed 1981 r. elity partyjne chciały zalegalizować swoje "równiejsze" życie w demokracji, opływać już legalnie luksusem, teoretycznie źle widzianym w ustroju komunistycznym). Są w Polsce miliony osób bez godnej pracy i perspektyw na lepsze jutro, marzące o powrocie socjalizmu, który im kojarzy się z dostępną dla wszystkich obywateli pracą - lepszym, godniejszym życiem.

Elity trzymają władzę. Władza to pieniądz. Pieniądz to władza. Aktualnie może kilkanaście procent ludności Polski żyje w dobrych warunkach, a pozostali tylko wegetują. Bo scenariusz filmu "Folwark zwierzęcy" jest już kolejny raz praktycznie realizowany na masową skalę...

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Ostatnie wydarzenia na ulicach Warszawy z udziałem Ojca Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego na czele tłumu niezadowolonych obywateli naszego kraju potwierdza odczucia i teorię autora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałem kolejny artykuł na podobny temat, czyli moje odczucia nie są odosobnione...:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aby demokracja była prawdziwa - musiałby rządzić krajem prawdziwy ideologista ale i jednocześnie dyktator a wtedy to już by nie była demokracja... a tak wybrani przez nas w wyborach powszechnych przedstawiciele nie mogą tak naprawdę demokratycznie nic zrobić - wolą przesiedzieć swoją wygraną kadencję (swój los na loterii szczęścia) na stołku i jak najwięcej dla siebe zagarniać... bo kto przy zdrowych zmysłach grabi od siebie? Trzeba całych pokoleń by przygotować społeczeństwo do zmiany. Ale my już zmierzamy w złym kierunku. Bo ideologia została zastąpiona przez konsumpcję i dopuki to się nie zmieni to nie będzie lepiej... Dzieci uczą się niewłaściwych wartości od najmłodszych lat... Błędne koło - które kręci się w niedobrym kierunku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Psia krew-a co to jest ta DEMOKRACJA???
Ponoć greckie elity to wymyśliły przed wiekami,-dla greckich elit-i tak już zostało.
Bidok,zawsze ma do wyboru-gdzie się wysrać-w krzokach,czy w portki,-zawszeć to jakaś dymokracja-nikt nie mówił że bedzie lekko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 21.09.2012 14:34

Jeśli ktoś twierdzi że obłąkana ideologia (michnikowszczyzna), to demokracja - no to mamy w Polsce demokrację - tylko że ja tak nie uważam! Większość Polaków obecnie tak twierdzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
autor
  • autor
  • 20.09.2012 12:40

chodzi o to, że demokracja jest zagrozona - aktualnie zmierzamy lub nawet jesteśmy pod dyktaturą! A tekst skierowany do tych co czytali lub znają książkę lub film.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mof
  • mof
  • 14.08.2012 08:56

@: Jolka
Żeby nie zwariować nie można ciągle myśleć w jakim kraju się żyje..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 11.07.2012 20:36

Tak naprawdę to nie wiem o co chodzi w tym arcie ? Ma pan rower , odpowiedzialną pracę i ....olśnienie co pana dopada raz na rok i tu wpada coś pisze ....?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.