Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16255 miejsce

"Historia zwykłego żołnierza"wystawa Marka Kraussa w Nowym Dworze

W dniu 18 stycznia 2013 roku w Nowodworskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się wernisaż wystawy "Historia zwykłego żołnierza". Opowieść o życiu przedstawiona w akwarelach Marka Kraussa i wierszach jego żony Natalii.


Plakat zapowiadajacy wystawę. / Fot. Jerzy JastrzębskiWystawa Marka Kraussa " Historia zwykłego żołnierza", przedstawia życie, losy Józefa Marchela zwykłego-żołnierza, strzelca 32 Pułku Piechoty w Modlinie Twierdzy. Ta opowieść jest artystyczną wizją życia człowieka powstałą na podstawie opowiadań żony żołnierza. Marek Krauss i jego żona Natalia poprzez obrazy pełne kolorów i wierszy wypełnionych emocjami starają się udowodnić, że życie każdego człowieka jest istotne i ważne. Każdy zwykły człowiek może stać się bohaterem. Życie każdego z nas jest zapisane nie tylko w nas samych, ale i w pamięci ludzi z którymi się spotykamy na co dzień. Wystawa ta to hołd artystów dla życia ludzkiego i jego istoty. Ekspozycja zawiera oprócz obrazów z cyklu „Historia zwykłego żołnierza'' prace Marka Kraussa z wcześniejszego okresu jego działalności twórczej.

Całość wystawy dopełniają prace uczniów Nikifora Warszawskiego z warsztatów malarskich z Powiatowego Zespołu Szkół i Prace uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie / Fot. Jerzy JastrzębskiPlacówek Specjalnych w Legionowie oraz Gminnego Centrum Kultury w Łajskach.

– Prowadzimy działalność upowszechniania -szeroko pojmowanej kultury - powiedział Krzysztof Borowski dyrektor NOK-. Posiadamy do tego wspaniałe warunki. Dużą powierzchnię wystawową w galerii ”Łącznik”, gdzie wystawiamy prace zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Twórczość pana Marka Kraussa jest szczególna. Tworzy ją człowiek doświadczony
przez los i czyni to pięknie. Pokazuje świat niezniekształcony przez szkoły i nawyki wyniesione z nich. Na jego obrazach widać emocje nieskażone konwencjami. Ukazuje piękno tego świata z pełną jego złożonością wzbogacone o refleksje i emocje jego żony Natalii zawarte w jej wierszach stanowiących integralną całość z obrazami malarza. Ich świat
jest pełen kolorów, wesołych barw, pełen optymizmu i radości życia. Cieszy mnie to ,że nasi goście odnaleźli sens swojego życia -dodaje rozmówca -nie tylko w działalności artystycznej ale i charytatywnej.

Warsztaty malarskie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim z artystami z Legionowa. / Fot. Jerzy Jastrzębski


Pod okiem artystów z Legionowa odbyły się również w tym dniu warsztaty malarskie w których wzięli udział uczniowie
ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego z Nowego Dworu Mazowieckiego. Kolorowe prace uczniów o Ameryce, wzbogacone wierszami Natalii Krauss zostaną przekazane na cele charytatywne Fundacji TVN.

Akwarela Marka Kraussa z wierszem jego żony z grupy "Historia zwykłego żołnierza" / Fot. Jerzy JastrzębskiWystawa "Historia zwykłego żołnierza" zaprezentowana przez NOK w Nowym Dworze Mazowieckim oczekuje na zwiedzających do 6 lutego 2013r. Ekspozycja ta warta jest obejrzenia nie tylko ze względu na barwne postacie artystów, ale ich nieszablonowe pojmowanie życia i sztuki oraz pełne kolorów i emocji dzieła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Serdeczne gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.