Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26741 miejsce

Historię Titanica znają wszyscy. A co wydarzyło się potem?

"Ocalone z Titanica" to książka przede wszystkim o kobietach, dla kobiet i napisana przez kobietę. To wciągająca historia młodej dziewczyny, której udało się przeżyć katastrofę statku. Tajemnica zatonięcia Titanica stanowi intrygujące tło dla całej powieści.

 / Fot. Okładka książki "Ocalone z Titanica"Tess Collins pracuje, jako pokojówka u jednej z angielskich rodzin. Pewnego dnia buntuje się przeciwko losowi i postanawia wykorzystać życiową szansę. Decyduje się na rejs Titanikiem, statkiem, który ma płynąć do Nowego Jorku. Zdesperowanej Tess udaje się dostać na statek, jako pokojówce słynnej projektantki, Lucile Duff-Gordon. W momencie wejścia na statek bohaterka jeszcze nie wie, jak bardzo ten rejs zmieni jej życie.

Dla Tess, która wychowała się w ubogiej rodzinie, cała ta sytuacja wydaje się być spełnieniem najskrytszych marzeń. Od zawsze chciała zostać projektantką, a teraz ma okazję przyglądać się pracy słynnej Lucile Duff-Gordon. Ma nadzieję, że kiedyś pracodawczyni oferuje jej pracę w swojej pracowni.

Tess na statku poznaje dwóch mężczyzn, zupełnie od siebie różnych, którzy z czasem zaczynają zabiegać o jej względy. Pierwszy z nich to młody marynarz, Jimm Bonney, drugi natomiast, Jack Brementon, jest biznesmenem, który współpracuje z Henrym Fordem.

Czwartego dnia rejsu, 14 kwietnia 1912 roku dochodzi do tragicznej w skutkach katastrofy. Titanic uderza w górę lodową i zaczyna tonąć. Przerażani pasażerowie próbują ratować się za wszelką cenę. Szybko okazuje się jednak, iż "niezatapialny statek" nie jest zaopatrzony w wystarczającą ilość szalup ratunkowych.

Tess udaje się dostać na jedną z szalup i uratować z tonącego statku. Z katastrofy uratowała się także jej pracodawczyni wraz z mężem oraz obaj zauroczeni w Tess mężczyźni. Zatonięcie Titanica otwiera nowy rozdział w życiu bohaterki. Nic już nie jest takie, jak przedtem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Recenzja zapowiada książkę bardzo obiecująco. Z pewnością kiedyś po nią sięgnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Książki nie znam, ale recenzja bardzo zachęcająca :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetna recenzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.