Facebook Google+ Twitter

Historie warte ocalenia. Łukasz Wierzbicki gościem uczniów z Wojnowic

W maju 2012 r. w Szkole Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach odbyło się spotkanie autorskie z redaktorem, pisarzem i podróżnikiem Łukaszem Wierzbickim.

Spotkanie to zorganizowane zostało przez dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Opalenicy, Ewę Grabowską oraz pracownika biblioteki filii w Wojnowicach- Iwonę Rutkowską.

Łukasz Wierzbicki jest autorem książek dla dzieci: „Afryka Kazika”,” Dziadek i niedźwiadek”. Napisał także opowiadania dla klas I-III "Wesoła Szkoła i Przyjaciele. Pierwsza Podróż”.

Uczniowie z radością słuchali jego opowieści o losach niedźwiedzia Wojtka z armii Andersa. W prezentacji multimedialnej przedstawił fragmenty filmów z II wojny światowej oraz odgłosy zwierząt i instrumentów afrykańskich.

Z dużym zaangażowaniem pisarz opowiadał o podróżniku Nowaku, o którym w dzieciństwie opowiedział mu jego dziadek. Pan Nowak w latach 30. przejechał na rowerze dwukrotnie Afrykę. Uczestnicy spotkania wzięli udział w inscenizacji zorganizowanej przez pisarza. Każdy otrzymał rekwizyt potrzebny do odtworzenia roli i poczuł się przez chwilę aktorem. Na zakończenie spotkania uczniowie w długiej kolejce oczekiwali na autograf. Uczniowie pożegnali pisarza bukietem kwiatów.

zobacz film
zobacz zdjęcia.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A.N.
  • A.N.
  • 21.05.2012 09:49

Taka jak w komentarzu pod galerią, napiszę, że całość tworzy fajną relację z wydarzeń w Wojnowickiej szkole. Pozdrawiam serdecznie i od siebie skromne 5* pozostawiam pod artykułem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.