Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5263 miejsce

Historyczna kampania Świadków Jehowy

1 sierpnia 2014 roku Świadkowie Jehowy na całym świecie rozpoczęli kampanię rozpowszechniania traktatu pod tytułem "Gdzie szukać odpowiedzi na ważne pytania życiowe?".

Poszukaj odpowiedzi na ważne pytania życiowe w Biblii. Pomoże Ci serwis internetowy jw.org. / Fot. JW.ORG- Miliony ludzi przekonało się, że wiarygodnych odpowiedzi udziela Biblia. Czy i ty chciałbyś je poznać? Pomoże ci serwis internetowy jw.org - czytamy w traktacie Świadków Jehowy. Treść publikacji zachęca do szukania odpowiedzi na ważne życiowe pytania (m.in.: Jaki jest sens życia? Czy Bóg sprowadza na nas cierpienia? Co się dzieje z nami po śmierci?) w Biblii. Aby w przystępny sposób dotrzeć z tymi informacjami do jak największej liczby ludzi, Świadkowie Jehowy uruchomili specjalny serwis internetowy, który przybliża nauki biblijne.

Serwis jw.org zawiera m.in. treść Biblii w ponad 100 językach, dostępną również jako nagrania audio, ponad 100 filmów o tematyce biblijnej, a także publikacje omawiające nauki biblijne w prawie 700 językach.

Kampania została zorganizowana z okazji 100-lecia istnienia Królestwa Bożego. Świadkowie Jehowy wierzą, że zostało ono ustanowione w niebie w roku 1914. Chcą oni dotrzeć z traktatem "Gdzie szukać odpowiedzi na ważne pytania życiowe?" do jak największej liczby ludzi na całym świecie. Akcja potrwa do końca sierpnia 2014 roku.

Odwiedź serwis internetowy Świadków Jehowy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Racjonalne powody, dla których, jak sądzę, przeprowadza się tę kampanię informacyjną, to:
1. Coraz szerszy zasięg Internetu, do którego dostęp jest możliwy także tam, gdzie osobiście dotrzeć nie sposób.
2. Większe możliwości techniczne, niż stwarzają inne, klasyczne środki przekazu - dostępne są np. pliki audio/video, jest dostęp równoczesny do materiałów w różnych językach (w tym migowych).
3. Przy korzystaniu z Internetu zachowanie prywatności przez osoby zainteresowane Biblią, a krępujące się ujawnić swoje zainteresowanie np. przy nietolerancyjnych sąsiadach czy rodzinie.
4. Szersza dostępność - np. wersje mobilne z dostępem do sieci w podróży itp.
5. Wystarczająca miarodajność/ wiarygodność i profesjonalizm tego źródła internetowego dla osób zainteresowanych, przy równocześnie znacznie niższych kosztach 'produkcji' i 'dystrybucji' informacji biblijnych niż w przypadku wersji papierowych.
Wypada życzyć powodzenia tej kampanii, gdyż każdy człowiek, by mógł podejmować rozsądne decyzje życiowe - powinien mieć dostęp do wiedzy umożliwiającej mu to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.