Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2097 miejsce

Historyczna kampania Świadków Jehowy

1 sierpnia 2014 roku Świadkowie Jehowy na całym świecie rozpoczęli kampanię rozpowszechniania traktatu pod tytułem "Gdzie szukać odpowiedzi na ważne pytania życiowe?".

Poszukaj odpowiedzi na ważne pytania życiowe w Biblii. Pomoże Ci serwis internetowy jw.org. / Fot. JW.ORG- Miliony ludzi przekonało się, że wiarygodnych odpowiedzi udziela Biblia. Czy i ty chciałbyś je poznać? Pomoże ci serwis internetowy jw.org - czytamy w traktacie Świadków Jehowy. Treść publikacji zachęca do szukania odpowiedzi na ważne życiowe pytania (m.in.: Jaki jest sens życia? Czy Bóg sprowadza na nas cierpienia? Co się dzieje z nami po śmierci?) w Biblii. Aby w przystępny sposób dotrzeć z tymi informacjami do jak największej liczby ludzi, Świadkowie Jehowy uruchomili specjalny serwis internetowy, który przybliża nauki biblijne.

Serwis jw.org zawiera m.in. treść Biblii w ponad 100 językach, dostępną również jako nagrania audio, ponad 100 filmów o tematyce biblijnej, a także publikacje omawiające nauki biblijne w prawie 700 językach.

Kampania została zorganizowana z okazji 100-lecia istnienia Królestwa Bożego. Świadkowie Jehowy wierzą, że zostało ono ustanowione w niebie w roku 1914. Chcą oni dotrzeć z traktatem "Gdzie szukać odpowiedzi na ważne pytania życiowe?" do jak największej liczby ludzi na całym świecie. Akcja potrwa do końca sierpnia 2014 roku.

Odwiedź serwis internetowy Świadków Jehowy


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Racjonalne powody, dla których, jak sądzę, przeprowadza się tę kampanię informacyjną, to:
1. Coraz szerszy zasięg Internetu, do którego dostęp jest możliwy także tam, gdzie osobiście dotrzeć nie sposób.
2. Większe możliwości techniczne, niż stwarzają inne, klasyczne środki przekazu - dostępne są np. pliki audio/video, jest dostęp równoczesny do materiałów w różnych językach (w tym migowych).
3. Przy korzystaniu z Internetu zachowanie prywatności przez osoby zainteresowane Biblią, a krępujące się ujawnić swoje zainteresowanie np. przy nietolerancyjnych sąsiadach czy rodzinie.
4. Szersza dostępność - np. wersje mobilne z dostępem do sieci w podróży itp.
5. Wystarczająca miarodajność/ wiarygodność i profesjonalizm tego źródła internetowego dla osób zainteresowanych, przy równocześnie znacznie niższych kosztach 'produkcji' i 'dystrybucji' informacji biblijnych niż w przypadku wersji papierowych.
Wypada życzyć powodzenia tej kampanii, gdyż każdy człowiek, by mógł podejmować rozsądne decyzje życiowe - powinien mieć dostęp do wiedzy umożliwiającej mu to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.