Facebook Google+ Twitter

Historyczne budynki Słubic i Frankfurtu. Warsztaty fotografii

Szykuje się niezwykła gratka dla miłośników fotografii i historii lokalnej. Uniwersytet Ludowy we Frankfurcie nad Odrą zaprasza na warsztaty fotograficzne pt. „Häuser erzählen Geschichte(n)”,czyli „Domy opowiadają historię/e"...

Dom przy ul. 1 Maja 14 w Słubicach (wzniesiony ok. 1830 r., po blisko 200 latach popadł w ruinę). / Fot. Roland Semik Do udziału w projekcie zachęca się wszystkich mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą, którzy interesują się historią oraz pragną wykorzystać w praktyce lub udoskonalić swoje dotychczasowe fotograficzne umiejętności.


W obu miastach odwiedzimy budynki, które po okresie transformacji ustrojowej zostały zapomniane, zaniedbane, czy po prostu zamknięte. Wysłuchamy opowieści ekspertów historii lokalnej na temat nietuzinkowej przeszłości poszczególnych domów, a także udokumentujemy ich współczesność poprzez pełne wyrazu i artystyczne fotografie.


Z architektami, urzędnikami miejskimi i osobami odpowiedzialnymi za ochronę zabytków przedyskutujemy pomysły na wykorzystanie tych budowli w przyszłości i wdrożymy swoje wizje poprzez artystyczną obróbkę zdjęć. Przy obróbce tej wesprą nas oczywiście doświadczeni fotograficy.


Spotkania odbywać się będą w soboty, zaś zakończenie projektu przewidziane jest na przełom października i listopada. Zajęcia są nieodpłatne, jednak uczestnicy proszeni są o niezawodną obecność i zabranie ze sobą własnych aparatów cyfrowych. Początek w sobotę 25 sierpnia o godz. 10:30 przy Beckmannstr. 6.


Projektem kierują Thomas Spiecker oraz Uta Kurzwelly przy finansowym wsparciu Brandenburgische Landeszentrale für politische Bildung z siedzibą w Poczdamie.
Nasze prace, powstające na każdym z etapów projektu, zostaną później publicznie zaprezentowane na wystawie w ratuszu Frankfurtu nad Odrą oraz jako część tegorocznej edycji Akademii Fotografii i Multimediów „Labirynt”!
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.