Facebook Google+ Twitter

Historyczne harcerskie fotografie u stóp krakowskiego kopca Kościuszki

1 czerwca, u podnóża krakowskiego Kopca Kościuszki, w muzeum zlokalizowanym w dawnym forcie, otwarto kolejną wystawę historycznych fotografii o harcerstwie.

Wystawa powiązana jest z prezentacją pamiątek dotyczących budowy kopca, jak też z historią regionu oraz osobą gen. Tadeusza Kościuszki.

Na wystawie wiele fotografii prezentuje historię harcerstwa krakowskiego. Wśród perełek są zdjęcia osób, niegdyś harcerzy, dzisiaj jeszcze żyjących i znających osobiście ten historyczny już okres. Pośród perełek jest fotografia z 1929 r. z II Narodowego Zlotu Harcerstwa Poznaniu. Zdjęcie to ma dodatkowe walory historyczne, bo przedstawia ówczesny widok obecnych Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Impreza w Forcie była bardzo udana i po harcersku opracowana oraz wykonana. Były więc piosenki harcerskie, a wykonawcom akompaniował harcerski zespół muzyczny.

Fotografie harcerskie pod kopcem Kościuszki. Zdjęcia

Podczas uroczystego apelu, Komendant Krakowskiej Chorągwi ZHP wręczył odznakę "100-lecia Harcerstwa" prof. dr. Mieczysławowi Rokoszowi, przewodniczącemu Komitetu Kopca Kościuszki.
W czasie spotkania okazało się, że wielu obecnych znanych współczesnych krakowskich działaczy jak i dziennikarzy, to byli harcerze lub instruktorzy harcerscy.

Warto aby organizatorzy wycieczek szkolnych jednak częściej zawitali na historyczny krakowski kopiec im. Tadeusza Kościuszki oraz do istniejących tam fortów, w których można zobaczyć nie tylko harcerską wystawę, ale też wiele pamiątek związanych z Krakowem i historią Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.