Facebook Google+ Twitter

Historyczny sukces! Kowalczyk i Jaśkowiec na podium!

Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk finale sprintu drużynowego uplasowały się na 3. miejscu. Polki do 1. Szwedek straciły zaledwie niespełna sekundę.

Podopieczne trenera Aleksandra Wierietielnego już w półfinale pokazały, że w finale możemy oczekiwać wielkiej walki. W decydującej rozgrywce od początku nasze biegaczki utrzymywały się w ścisłej czołówce. Na półmetku wraz z Norweżkami i Szwedkami nasze reprezentantki odskoczyły pozostałym ekipom. Było pewne, że to właśnie polska stoczy bój z zwodniczkami ze Skandynawii.
Na ostatniej zmianie polskiej sztafety biegła Sylwia Jaśkowiec, która miała bardzo dobry finisz i tylko o 0,1 sekundy przegrałyśmy 2. miejsce z reprezentacją Norwegii. Dzisiejsze zawody w sprincie drużynowym były ostatnim testem przed rozpoczynającymi się za miesiąc Mistrzostwami Świata w szwedzkim Falun. Dla polskiej ekipy dzisiejszy wynik to historyczny sukces! Justyna i Sylwia przywróciły nam dzisiaj wiarę, że jeszcze może 'coś' w tym sezonie zwojują.
Teraz PŚ przenosi się do rosyjskiego Rybińska, gdzie w dniach 23-25 stycznia biegaczki pobiegną na 10 km stylem dowolnym, w sprincie "łyżwą" oraz w biegu łączonym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dobrze rozumiem. Akurat poprawiam się z każdym kolejnym artykułem. Można przeczytać moje pierwsze artykuły, które były słabe. Temu nie przeczę. Teraz są o wiele lepsze. A wiadomo nikt nie jest doskonały i człowiek uczy się całe życie. A jeżeli Pan nie chce czytać, to niech nie czyta. Mam tysiące stałych czytelników, którym moje pisanie się podoba. Ale każdy może mieć swoje zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Karolino, nie jesteśmy "na ty". Poza tym to jest bardzo słaby argument, bo nie odnosi się do kwestii merytorycznych, o których pisałem. Nie napisałem i nie napiszę tutaj artykułu, ale jestem czytelnikiem, który oczekuje, że przeczyta tu rzetelne teksty. Pani pisząc musi się liczyć z oceną. Odpowiedź Pani świadczy o tym, że jest Pani niedojrzała. Zamiast uczyć się, starać się poprawić swój warsztat pisarski, odpisała Pani co odpisała. A ja po prostu zwróciłem uwagę na nierzetelność. To nie jest atak na Panią, tylko zwrócenie uwagi na problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie napisałeś w serwisie żadnego artykułu, więc radziłabym "mądre rady" zachować dla siebie..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Karolino, usunęła Pani mój komentarz, bo był podobno obraźliwy. Nie był. Napisał prawdę. A jako czytelnik tego serwisu mam prawo do porządnych treści. Wstawię jeszcze raz:

Jaki jest sens pisać o czymś po trzech godzinach, co już zostało bardzo dobrze opisane przez inną osobę wcześniej? O 12:34 już był inny artykuł: link W dodatku są tam dokładne wyniki.

To niestety nie dotyczy tylko Pani. Często tu ludzie piszą na ten sam temat. I jak czytelnik wchodzi to go drażni, że czyta po kilka artykułów na ten sam temat, gdzie kolejne niczego nowego nie wnoszą. A wystarczyłoby sprawdzić w serwisie wcześniej. Redakcja też mogłaby to weryfikować. I powinno się teksty poddawać korekcie językowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze zwrócę uwagę na takie niechlujstwo:

"Na ostatniej zmianie polskiej sztafety biegła Sylwia Jaśkowiec, która miała bardzo dobry finisz i tylko o 0,1 sekundy przegrałyśmy 2. miejsce z reprezentacją Norwegii. Dzisiejsze zawody w sprincie drużynowym były ostatnim testem przed rozpoczynającymi się za miesiąc Mistrzostwami Świata w szwedzkim Falun".

1. "przegrałyśmy" - jak się piszę o kimś to nie w pierwszej osobie.
2. "Mistrzostwami Świata w szwedzkim Falun" - akurat w takiej formie to trzeba napisać "mistrzostwa świata". Gdyby Pani podała pełną nazwę imprezy to wtedy tak. Podam przykłady.

"mistrzostwa świata", "mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym", "mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Falun", ale "Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015" lub "40. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym".

Podobnie jest z igrzyskami olimpijskimi: "igrzyska olimpijskie", "igrzyska olimpijskie w Soczi", "zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi", ale "Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014" lub "XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie".

Widać, że tekst nie przeszedł korekty językowej ani redakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.