Facebook Google+ Twitter

Hiszpania: Aresztowano Polaków zmuszających kobiety do prostytucji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-29 19:11

Hiszpańska policja zakończyła trwającą dwa lata operację "Kopernik". Wśród 44 aresztowanych osób, 23 to Polacy. Policja zarzuca im zmuszanie do prostytucji, szantaż, rozbój i złamanie prawa o obcokrajowcach.

Akcja została przeprowadzona na Wyspach Kanaryjskich. Najpóźniej aresztowanymi Polakami są 39-letni Waldemar C. i 40-letni Piotr J. Obaj oferowali źle sytuowanym kobietom, głównie z Białorusi, Rumunii i Ukrainy, uczciwą pracę w Hiszpanii. Na miejscu okazywało się, że jest nią prostytucja. Jedna z kobiet doniosła o tym policji. Aresztowano Polaków, właścicieli czterech nocnych klubów, oraz obywateli Czech i Niemiec.

Operacja "Kopernik" rozpoczęła się dwa lata wcześniej, kiedy to policja z Wysp Kanaryjskich wpadła na trop Polaków poszukiwanych międzynarodowym listem gończym. Zarzucano im zabójstwa, rozboje i handel narkotykami. Aresztowano wtedy pięciu Polaków, których potem wydano władzom w Warszawie.

Drugim etapem operacji było rozpracowanie szajki zajmującej się kradzieżą i handlem samochodów. Auta trafiały do krajów Europy wschodniej, gdzie fałszowano im dokumenty i przetaczano numery. Z 22 aresztowanych 16 było Polakami.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.