Facebook Google+ Twitter

Hiszpania: Biedna mokra gęś

Na cześć swojego patrona San Antolina, miasto Lequeitio w Hiszpanii organizuje co roku nietypowe zawody. Zwycięzcą jest ten, kto najdłużej utrzyma się na mokrej gęsi.

Zawody te odbywają się 5 września. Śmiałkowie mają za zadanie jak najdłużej utrzymać się na linie, chwytając przy tym zawieszonej na niej gęsi. "Zabawa" rozgrywa się na wodzie. Uczestnicy siedzący w łódkach po kolei podpływają do gęsi. Następnie jeden ze śmiałków chwyta szyję ptaka i w tej samej chwili z wielką prędkością wystrzeliwany jest w górę. Zwycięża ten, kto przetrwa najdłużej i nie spadnie do wody.

Pierwsze wzmianki o tym zwyczaju sięgają V wieku. Regularnie zawody te organizowane są od 1877 roku. Co ciekawe dawniej zawieszano na linie żywą gęś! Obecnie ptak jest martwy.

Ten hiszpański zwyczaj wzbudził ostatnio wiele kontrowersji. Internauci dziwią się, dlaczego do tej to święto nie spotkało się z protestem ekologów i nadal jest organizowane.

Oto filmik z zawodów trzymania gęsi:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czemu ekolodzy tam nie protestują. W Polsce już byłby nie jeden marsz solidarnościowy tylko nie dokońca było by wiadomo z kim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.09.2009 13:37

Przedziwne są te obyczaje i zabawy na świecie!... Miałaś świetny pomysł, aby to pokazać. :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.