101126 miejsce

Hiszpania najlepsza w Europie!

Hiszpania jako pierwsza w historii obroniła tytuł Mistrza Europy. Wygrali finał Euro 2012 z Włochami 4:0.

/ Fot. PAP/EPA1 lipca 2012r. w finale Mistrzostw Europy w Kijowie spotkali się Hiszpanie i Włosi.
Nikt nie spodziewał się po Hiszpanach takiej energii, takiego tępa gry. Włochom ciężko było nadgonić straty; mimo wielu ataków na bramkę, Casillas był nie do pokonania.

Pierwsza połowa była zdumiewająca, nie było nudnej gry, ciągłego podawania. Już w 14. minucie Silva wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Hiszpanie szybko przedzierali się pod bramkę Buffona, pod koniec połowy w 41. min sytuację wykorzystał Alba. Pierwsza część spotkania zakończyła się 2:0.

Po przerwie, Prandelli wykorzystał w 57. minucie limit zmian. Pech chciał, że Motta wprowadzony na boisko po kilku minutach doznał kontuzji mięśnia. Italia grała w osłabionym składzie, wydawało się, że nic już nie zmieni obrazu tego meczu.

Dobrze pilnowany Andre Pirlo, nic nie mógł wskórać nawet w stałych fragmentach gry. W 84. minucie Torres zdobywa bramkę, dzięki podaniu Xaviego. Kilka minut później zwycięstwo Hiszpanów przypieczętował gol Mata.
Był to gwóźdź do trumny Italii. Włosi byli zmęczeni, ale do końca grali dobry football. Reprezentacja Hiszpanii w finale zagrała swój najlepszy mecz, dynamiczny, ciekawy.
Espania zasłużyła na bycie najlepszym w Europie!