Facebook Google+ Twitter

Hiszpania: Największe śnieżyce od 1940 roku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-09 19:20

Wybierający się do Hiszpanii muszą pamiętać o zabraniu rękawic, ciepłego swetra i szalika. Muszą też uzbroić się w cierpliwość, nie wszędzie kursują pociągi, nieprzejezdnych jest wiele dróg, a kilkadziesiąt górskich miejscowości zostało odciętych od świata.

Zdaniem synoptyków, w niektórych regionach, na przykład w Katalonii, śnieżyca która nawiedziła Półwysep Iberyjski była największa od 1940 roku.

Ci, którzy w piątek wybrali się na narty, będą prawdopodobnie musieli opóźnić swój powrót, bo śnieg zasypał dojazd do wielu górskich miejscowości. Tylko w Katalonii, nieprzejezdnych jest 15 dróg. Nie wszędzie też kursują pociągi, największe problemy mają podróżni w Kraju Basków a AVE, superszybka kolej, kursuje z kilkugodzinnym opóźnieniem.

Problemem jest nie tylko śnieg ale też wiatr, którego siła dochodzi do stu kilometrów na godzinę. Mieszkańcy okolic Barcelony oraz słynnej Costa Brava zostali pozbawieni dopływu prądu.

Zgodnie z zapowiedziami, w nocy śnieg może padać nawet nad morzem. Dlatego, szukającym ciepła pozostał jedynie wyjazd na Wyspy Kanaryjskie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.