Facebook Google+ Twitter

Hiszpania: ''Nie chcemy turystyki, która propaguje pijaństwo"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-01 16:20

Mieszkańcy okolic Balcerony narzekają na brytyjskich młodocianych turystów za ich nocne burdy i krzyki. Hiszpanom doskwierają nastolatkowie, którzy przyjechali w okolice Barcelony, korzystając ze świątecznych promocji.

W Hiszpanii od niespełna tygodna trwają wielkanocne ferie. Ze słońca korzystają nie tylko mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego, ale też turyści. Jednak nie wszyscy sa mile widziani. Co najmniej 9 tysięcy brytyjskich studentów spędza ferie pod Barceloną. Mieszkańcy a także inni turyści narzekają na ich całonocne pijaństwa, krzyki i chodzenie w bieliźnie osobistej po centrum miasta.

Studenci przyjechali dzięki wyjątkowo atrakcyjnym ofertom biur podróży, za przejazd, hotel i tygodniowe wyżywienie zapłacili nie więcej niż 300 euro. Właściciele hoteli są zadowoleni, bo po raz pierwszy od ponad pół roku mają zajęte wszystkie pokoje i twierdzą, że studenci nie niszczą sprzętów ani nie wszczynają bójek.

Jednak na ratuszach odwiedzanych przez nich kurortów pojawiły się transparenty: ''Nie chcemy turystyki, która propaguje pijaństwo"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.