Facebook Google+ Twitter

Hiszpania: Odbędzie się koncert Chopina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-01 14:02

W klasztorze Kartuzów w Valldemossa na Majorce odbędzie się dzisiaj (o 19.00 naszego czasu) kameralny koncert z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

W wydarzeniu wezmą udział pianistka Aya Okuyawa, której towarzyszyć będzie wiolenczelista Vincent (binsent) Marlange i skrzypek Francisco Garcia Fullana.
Fryderyk Chopin wyjechał na Majorkę w 1838 roku na leczenie i spędził w klasztorze Kartuzów trzy miesiące. Towarzyszyła mu francuska pisarka George Sand, która dwa lata później opisała pobyt na Balearach w książce "Zima na Mojorce".

Dzisiejszy koncert odbędzie się w celi, w której mieszkał Chopin. Z uwagi na fakt, że mieści ona zaledwie 20 osób, koncertu wysłychają między innymi potomkowie tych, dzięki którym powstało Muzeum Chopina w Valldemossa. Japońska pianistka zasiądzie przy isntrumencie z 1837 roku, specjalnie sprowadzonym na uroczystość z Paryża. Na takim samym instrumencie takim komponował polski artysta.
Painistka zagra Preludia oraz jedną z Fug Bacha - utwór, który każdego ranka zwykł grywać w Valldemossa polski kompozytor.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.