Facebook Google+ Twitter

Hiszpania. Regionalne produkty na galicyjskich stołach

Kuchnia Galicji to przede wszystkim ryby i owoce morza, których jest pod dostatkiem. Portów rybackich tu nie brakuje, A Coruña otoczona jest głęboko wciętymi w ląd zatokami, zwanymi "Rias Gallegas", gdzie dokonują się obfite połowy.

1 z 25 Następne zdjęcie
Zdjęcie: A Coruña, Plaza de Lugo - tu mieści się wielka hala targowa, trzypiętrowa, gdzie mieszczą się stoiska z rybami i owocami morza, mięsne, warzywno-owocowe i piekarnicze. To jest interesujące miejsce dla każdego turysty.  Fot.Isabella Degen
A Coruña, Plaza de Lugo - tu mieści się wielka hala targowa, trzypiętrowa, gdzie mieszczą się stoiska z rybami i owocami morza, mięsne, warzywno-owocowe i piekarnicze. To jest interesujące miejsce dla każdego turysty. Fot.Isabella Degen

Wybrane dla Ciebie:


Informacje z regionu
pomorze.naszemiasto.pl


Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Z tych pyszności jadłam tylko osmiornicę i krewetki. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo, bardzo rzadko robię wyjątki. Będąc w Hiszpanii ( Wybrzeże Kwitnącej Pomarańczy) jadałam różne skorupiaki i mięczaki. Oczywiście, nie tylko w tym kraju. Wtedy nie wiedziałam, że mam nietolerancję ( wykazały to badania krwi).
Jestem w połowie drogi jeżeli chodzi o odżywianie. Jadam, podobnie jak Pani, warzywa, ale dwa razy w tygodniu rybę ( mam wykaz, które mogę) i raz w tygodniu drób. Podobno: "człowiek jest tym, co je"?
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Małgorzato, na co dzień jestem wegetarianką i odżywiam się jarzynami, ale będąc w Galicji musiałam spróbować świeżych ryb i owoców morza. Zapewniam Panią, że to nie jest to samo co ze sklepu zamrożone, ma zupełnie inny smak. Czasem trzeba zrobić wyjątek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z przyjemnością obejrzałam zdjęcia skorupiaków i mięczaków, chociażby dlatego, że mam nietolerancję pokarmową na owoce morza, w szczególności na małże. A kiedyś za nimi przepadałam.
Na Pani zdjęciach równie "fotogenicznie" prezentują się warzywa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.