3861 miejsce

Hiszpania - Tunezja 3:1

Pierwszą bramkę strzelili Tunezyjczycy. Jednak w 71 minucie Hiszpanie wyrównali. A pięć minut później objęli prowadzenie. Na zakończenie w 90 minucie pognębili Tunezję trzecim golem.

Zdaniem prasy, Hiszpanie po zwycięstwie 4:0 nad Ukrainą byli zdecydowanymi faworytami dzisiejszego spotkania. Tymczasem już w ósmej minucie bramkę strzelił Tunezyjczyk Jawhar Mnari.

W meczu grupy H do 71 minuty Tunezja dość niespodziewanie prowadziła z Hiszpanią.W pierwszej połowie posypały się żółte kartki. W 30 minucie ujrzał ją Puyol za brutalny faul na Trabelsim. Dwie minuty później żółty kartonik otrzymał Ayari za faul na Luisie Garcii. W 40 minucie to Trabelsi faulował i otrzymał żółtą kartkę.
W drugiej części spotkania w 71 minucie strzał Fabregasa najpier zdołał obronić Boumnijel. Jednak z 5 metrów dobił Raul i tunezyjski bramkarz nie miał szans. Po tej bramce Hiszpanie się obudzili – w 76 minucie kolejnego gola strzelił Fernando Torres.
Pod koniec meczu faulowany był Torres, który wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego.

Mecz odbywał się w Stuttgarcie. Sędziował Carlos Simon z Brazylii.