Facebook Google+ Twitter

Hiszpania: Unia powinna się zająć ochroną bioróżnorodności na świecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-26 22:28

Przewodnicząca obecnie Unii Europejskiej Hiszpania opowiada się za przyjęciem w Wspólnocie celów związanych z ochroną gatunków roślin i zwierząt. Zdaniem hiszpańskiej minister środowiska, plan powinien być gotowy do wiosny.

Elena Espinosa przedstawiła projekt w ramach rozpoczętego oficjalnie w Madrycie Międzynarodowego Roku Bioróżnorodności. W ceremonii brali udział ministrowie i eksperci z 48 krajów. Espinoza wezwała do ścisłej współpracy wszystkich 27 państw członkowskich Unii. Jej zdaniem, ogranizacje i rządy powinny wykorzystać tereny chronione i ekosystemy, by zachować bioróżnorodność.

Choć gatunki pojawiały się i znikały od początku istnienia życia na Ziemi, utrata bioróżnorodności nigdy nie była tak gwałtowna jak obecnie. Według ONZ, gatunki dziś giną tysiąc razy szybciej niż zwykle. Główną przyczyną jest rozwój miast, rolnictwa i infrastruktury.

Osiem lat temu wiele krajów zobowiązało się do zmniejszenia utraty bioróżnorodności do 2010 roku. Już wiadomo, że obietnic nie dotrzymano. ONZ zwraca jednak uwagę, że ochrona przyrody jest dla człowieka kluczowa; już teraz ginące lasy przynoszą straty rzędu kilku bilionów dolarów rocznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.