Facebook Google+ Twitter

Hiszpania: Walka o referendum ws. aborcji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-22 18:15

Hiszpańscy przeciwnicy przerywania ciąży chcą, by rząd przeprowadził referendum w sprawie ustawy liberalizującej prawo do aborcji. 28 stycznia Organizacja "Prawo do Życia" przedstawi w parlamencie milion podpisów przeciwników ustawy.

Hiszpańskie organizacje pro life chcą także zorganizować 7 marca manifestacje w różnych miastach kraju, aby wyrazić sprzeciw społeczny wobec liberalizacji prawa aborcyjnego, które może zostać oficjalnie wprowadzone kilka dni później. Podobne protesty są też przewidziane w stolicach Argentyny, Chile, Kolumbii, Meksyku i Francji.

W grudniu Kongres Deputowanych - niższa izba hiszpańskiego parlamentu - przyjął zaproponowaną przez socjalistyczny rząd Jose Luisa Zapatero liberalną ustawę o przerywaniu ciąży, która dopuszcza aborcję na życzenie do 14. tygodnia ciąży, w szczególnych przypadkach nawet przez 16-17-latki bez wiedzy i zgody ich rodziców. Przepisów tych nie przyjął jeszcze Senat.

Przeciwko liberalizacji ustawy ostro zareagowali hiszpańscy biskupi. Wezwali oni katolickich deputowanych, aby głosowali przeciwko jej przyjęciu i przypomnieli, że ci, którzy opowiadają się za nią, nie mogą przyjmować Komunii św.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.