Facebook Google+ Twitter

Hiszpania z wyższym podatkiem VAT od września

Rząd Hiszpanii na czele z premierem Mariano Rajoy ogłosił podwyżkę podatku VAT. Dotychczasowa stawka wynosząca 18 proc. zmieniona zostanie na 21. Decyzja ta wejdzie w życie od 1 września br.

 / Fot. Garygillmore, CC3.0Jak podaje PAP, Partia Ludowa, mająca większość parlamentarną w Hiszpanii, na której czele stoi Mariano Rajoy, zdecydowała o podniesieniu stawek podatku VAT. Rząd podjął tę decyzję mając na uwadze kryzys gospodarczy, z którym boryka się cała Europa. Zdaniem hiszpańskich konserwatystów wzrost podatków pośrednich to jedyny sposób na walkę z rosnącym deficytem.

Podstawowa stawka podatku zostanie zwiększona z 18 do 22 proc., natomiast jeśli chodzi o artykuły objęte obniżonym VAT-em, wzrośnie z 8 do 10 proc. Podatek od kupna pierwszego mieszkania również wynosić będzie 10 proc., a nie jak dotychczas 4. Premier Rajoy zapewnił również, że jego gabinet nie zdecyduje się na podwyżki w obrębie podstawowych produktów żywnościowych aby nie powodować szkód społecznych.

Hiszpania to kraj, któremu, obok Włoch i Portugalii, najbardziej doskwiera obecny kryzys. Wielu ekonomistów uważa, że Hiszpanów czeka los Greków, którzy od wielu miesięcy borykają się z problemami finansowymi.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

olek kan
  • olek kan
  • 16.07.2012 19:15

Wyższy???Przecież i tak dużo niższy od naszego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.