Hiszpania zmiażdzona. Polska liderem grupy I ME w piłce ręcznej

"Mecz z Hiszpanami będzie udanym rewanżem za porażkę w Pekinie" - mówił przed tym spotkaniem trener Bogdan Wenta. Słowa dotrzymał i Polacy po zwycięstwie 32:26 mają już 5 punktów w pucharowej tabeli.

Sławomir Szmal / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Slawomir_Szmal,_Rhein-Neckar_L%C3%B6wen_-_Handball_Poland_(2).jpgSpotkanie rozpoczęliśmy od gola z prawego skrzydła zdobytego przez Mariusza Jurasika, na który od razu odpowiedział Alberto Enterrios i z rzutu karnego Carlos Prieto.
W 7 minucie fantastycznym "pchnięciem" popisał się Bartłomiej Jaszka, który w ekwilibrystyczny sposób pokonał Jose Hombradosa. Chwilę później dobrą obronę zaprezentował najlepszy bramkarz pierwszej fazy tych mistrzostw Sławek Szmal, a atak z kontry wykorzystał Tomasz Tłuczyński. Po 10 minutach mieliśmy już wynik 5:3 dla Polski. Drugi kwadrans tego spotkania zaczęliśmy od pierwszej w tym meczu indywidualnej kary dla Artura Siódmiaka. Gra w osłabieniu nie przeszkadzała jednak Mariuszowi Jurasikowi w zdobyciu swojej trzeciej bramki.
Gdy w 19 minucie grę z kontry wykorzystał Michał Jurecki powiększając naszą przewagę do 4 oczek, o czas poprosił trener Rivera. Ostre słowa hiszpańskiego szkoleniowca nie zmieniły jednak znacznie obrazu gry i to Polacy nadal dominowali na boisku. Fantastyczne, niemalże siatkarskie bloki mogły skutecznie zniechęcić najskuteczniejszego w tych mistrzostwach zawodnika Hiszpanii Ikera Romero. 30-letni rozgrywający FC Barcelony, gdy nawet jakimś cudem przebijał się przez naszą obronę to trafiał w Sławka Szmala lub w... słupki.

Na cztery minuty przed końcem pierwszej części gry hiszpańscy torreadorzy przegrywali 7:12 i do końca pierwszej części udało im się odrobić zaledwie jedną bramkę, przegrywając 9:13.Iker Romero / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Iker_Romero,_FC_Barcelona_-_Handball_Spain_(1).jpg