Facebook Google+ Twitter

Hiszpania: Zobacz do kogo trafiło ponad 2 miliardy euro

Wczoraj w Hiszpanii miała miejsce Loteria de Navidad, słynna coroczna loteria bożonarodzeniowa. Główną nagrodą było 4 mln euro.

 / Fot. Kinga WiśniewskaCzy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to jest być milionerem? Mieć wszystko, co tylko się zapragnie, piękną willę z basenem, wakacje w najwspanialszych zakątkach świata, podróże, noclegi w najdroższych hotelach, drogie samochody. Do tego żadnego codziennego wstawania do pracy, harówki z nieśmiałą nadzieją na awans, podwyżkę, czy chociażby przedświąteczną premię. „Życie, jak w Madrycie” jest tutaj bardzo trafnym stwierdzeniem, a przynajmniej „jak w Hiszpanii”, bo to tutaj w loterii bożonarodzeniowej można było wygrać 4 miliony euro.

Losowanie w Hiszpanii jest już tradycją. Idąc hiszpańskimi uliczkami w grudniowe popołudnie nie da się nie dostrzec gigantycznych kolejek przy każdej budce, w której można kupić losy. Nawet za czasów komunizmu w Polsce nikt nie widział dłuższych kolejek, niż te wielokilometrowe w Hiszpanii. Na ulicach nie brakuje też pojedynczych handlowców, którzy za wyższą cenę oferują losy dla zabieganych, którzy nie mają czasu spędzać kilku godzin, stojąc w ogromnej kolejce.

Hiszpańskie tradycje związane z losowaniem sięgają XVIII wieku, kiedy to w roku 1763 losowano po raz pierwszy, a loteria nosiła nazwę La Primivita. Była praktykowana przez 100 lat, a następnie przerwana. Powróciła ponownie w 1985 roku, ku radości wielu Hiszpanów. Natomiast bożonarodzeniowa loteria jest praktykowana od 1812 roku, a w losowaniu bierze udział około 92% mieszkańców Hiszpanii. 22 grudnia wszyscy Hiszpanie pracują znacznie wolniej aby usłyszeć w mediach numerki wyśpiewane przez dzieci ze szkoły San Ildefonso. Jedno dziecko śpiewa ile wynosi wygrana, zaś drugie losuje, a następnie wyśpiewuje zwycięski numer.


Tak było i wczoraj od rana. Przez prawie trzy godziny rozlosowywano szczęśliwe numerki. Jak się okazało szczęśliwym „el Gordo” losowania został numer 13437, a jego właściciel wzbogacił się o 4 miliony euro. Na zdobywcę drugiego miejsca też czekała niemała suma pieniędzy, bo aż 1 250 000 euro, a dla trzeciego 500 tysięcy euro. Rozlosowano także wiele innych nagród pieniężnych, a łączna wartość wszystkich wyniosła 2 240 000 000 euro. Jeśli marzy Wam się życie milionera, to już bukujcie bilet do Hiszpanii na grudzień 2015, nie zapomnijcie zapakować do plecaka dużo szczęścia, żeby wylosowano Wasz numerek, a potem… to już z górki :)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.