Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7663 miejsce

Hiszpanie uczą swoją młodzież sposobów masturbacji

Władze hiszpańskiego regionu Estremadury zdecydowanie przesadziły z interpretacją edukacji seksualnej. Współfinansują kampanię społeczną, mającą na celu propagowanie sposobów masturbacji oraz antykoncepcji.http://www.flickr.com/photos/thehutch/2465022392/ / Fot. http://farm4.static.flickr.com/3001/2465022392_bf0636eaa7_b.jpgRada młodzieży regionu Estremadury (El Consejo de la Juventud de Extremadura, CJEx) zainicjowała kampanię społeczną skierowaną do młodzieży pod nazwą "Przyjemność jest w twoich rękach". W czasie jej trwania młodzież z jednego z najbiedniejszych regionów Hiszpanii m.in. może uczestniczyć w warsztatach, w czasie których pozna różne metody masturbacji. Na potrzeby programu otwarto sklep z zabawkami erotycznymi. Inicjatywa ta skierowana jest do młodzieży pomiędzy 14 a 17 rokiem życia.

Laura Garrido, prezes CJEx powiedziała na konferencji prasowej rozpoczynającej kampanię, że miłość i seksualność są nieodłącznym elementem życia każdego człowieka od momentu narodzin oraz, że nastolatki mają pełne prawo mieć możliwość poznawania tej sfery naszego życia. Kampania kosztowała 14 tys. euro. Na organizowanych przez radę młodzieży warsztatach uczestnicy będą poznawać anatomię i fizjologię żeńskiego oraz męskiego układu rozrodczego a także to, co budzi największe wątpliwości - sposoby masturbacji i czerpania z niej jak największej przyjemności. Młodzieży poza prezerwatywami będą również rozdawane kulki analne mające na celu wzmocnić podniecenie u kobiet. Przy okazji CJEx zapewnia również, że młodzi ludzie będą się dowiadywać o poczuciu własnej wartości czy asertywności. Celem kampanii jest usunięcie fałszywych mitów i przekonań, które istnieją na temat płci.

Organizatorzy akcji odpierają zarzuty o naruszaniu prawa rodziców do edukacji własnych dzieci argumentując to stwierdzeniem, że rodzice nie rozmawiają z młodymi ludźmi o seksualności. Program bardzo spodobał się władzom sąsiedniej Andaluzji, gdzie prawdopodobnie będzie niedługo wdrożony.

Źródło:
elmondo.es
Oficjalna strona CJEx


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.06.2010 18:08

To rewelacyjny pomysł. Do odkrycia naszej seksualności niezbędna jest wiedza książkowa, ale także praktyka. Najlepiej ta, po którą możemy sami sięgnąć.
Hiszpanie na pewno mają również zajęcia na temat związków męsko-damskich. Jednakże zastanawiająca jest tu kwestia, dlaczego w tak niewielu krajach (w tym w Polsce) nie porusza się kwestii związków jednopłciowych. Przecież one również istnieją i mają się dobrze. Myślę, że trzeba się przestawić z takiego zaściankowego myślenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jezeli nie poznasz własnego ciała, jego wzlotów i upadków - jak chcesz być dojrzałym i odpowiedzialnym mężczyzną w wieku dojrzałym, z książek ; )))) ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

masturbacja nie jest dobrym rozwiązanie na potrzeby uspokojenie własniego seksu . bo to doprowadza niepłodnosci oraz zaburzen w wieku dorzałym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakoś nie mogę wyczytac w tym podanym przez Ciebie cytacie Piotrze - ażeby tam byl zakaz wychowania seksualnego!!

Przeciwnie, stoi jak byk: -"Celem oświaty będzie rozwój osobowości ludzkiej i ugruntowanie poszanowania dla praw czlowieka i podstawowych wolnosci"!!

- Myslę iż problem leży nie w artykule 26 Deklarancji Praw Czlowieka ONZ , a w tym jak my te prawa interpretujemy / wykładamy!! - Oraz na ile nasze wlasne wychowanie obywatelskie jest tolerancyjne lub nie!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziecko musi to odkryć samo w sobie. Jesli chcemy wychować swoje dzieci na erotomanów i hedonistów nie zdolnych do stworzenia stałych związków, to weźmy przykład z Hiszpanii(przepraszam za błędy ortograficzne we wczesniejszym poście). Zwracam uwagę Państwa na artykół Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ z 1948 roku: (...)

Artykuł 26

Każdy człowiek ma prawo do oświaty. Oświata będzie bezpłatna, przynajmniej na poziomie podstawowym. Oświata w zakresie podstawowym będzie obowiązkowa. Oświatę w zakresie technicznym i zawodowym należy uczynić powszechnie dostępną, a oświata na poziomie wyższym powinna być równie dostępna dla wszystkich zależnie od zalet osobistych.
Celem oświaty będzie pełny rozwój osobowości ludzkiej i ugruntowanie poszanowania dla praw człowieka i podstawowych wolności. Będzie ona krzewić zrozumienie, tolerancję i przyjaźń między wszystkimi narodami, grupami rasowymi lub religijnymi; popierać działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych zmierzającą do utrzymania pokoju.
Rodzice mają prawo pierwszeństwa w wyborze rodzaju nauczania, które ma być dane ich dzieciom.(...)

W tym konkretnym przypadku zajęcia są prowadzone przy braku zgody rodziców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem pomysł jest naprawdę dobry. Może dzieci nauczą się, że przyjemnie może być też bez ciąż, gwałtów i seksu w wieku lat trzynastu. A zdanie "Władze hiszpańskiego regionu Estremadury zdecydowanie przesadziły z interpretacją edukacji seksualnej" to już w ogóle dziennikarska klęska. Napisz, Piotrze, dlaczego Twoim zdaniem przesadziły i wklep to w M3G. Bo w tekście informacyjnym na takie wynurzenia miejsca niestety nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.11.2009 19:16

Zal że taki José Luis Rodríguez Zapatero nie urodził się 30 lat wcześniej, byśmy mogli wtedy podziękować wielkiemu Generałowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wprowadając ten program do szkoły wbrew woli rodziców naruszono Deklarację Praw Człowieka. Według większości psychologów osoby, które nadmiernie przywiązują do tego uwagę, mogą mieć problemy z podjęciem współżycia seksualnego. Po za tym większość Chiszpanów traktuje pogardliwie osoby zajmujące sie autoerotyką. I dla tego Fiat Mirafiory nie schodził w Chiszpanii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry sposób do naśladowania w całej Unii Europejskiej, jezeli chcemy azeby w szkołach nie bylo gwałtów i przemocy wśród mlodzieży szkolnej!
W koncu i Casanovy nie przyniósl bocian w zawiniątku! Te nową obyczajowość w Hiszpanii popieram na 100% O 'le!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co wiem, to w seksie, każda poznana przyjemność się znudzi - wcześniej, czy później. Wciąż będzie się chciało odkrywać nowe przyjemności. Przerabiali to już w Starożytnym Rzymie. Następnym etapem będzie zoofilia, przerabiana w Sodomie. Od czego wywodzi się nazwa owej "rozkoszy" - Sodomia. Wyjdzie, jaszcze na to, że nieco powściągliwy w seksie uczeń, będzie dyskryminowany. A jak zaczną robić sobie przyjemności na przystankach tramwajowych w godzinach szczytu, czy stojąc w kolejce za bananami- ? Cóż tam, moje dziamganie, aby było rozkosznie. Niech tam sobie Wisła płynie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.