Facebook Google+ Twitter

Hiszpańscy pseudokibice zaatakowali nożami fanów Śląska. Są ranni

Pseudokibice Sevilli zaatakowali bus z kibicami Śląska Wrocław. Hiszpanie podczas ataku użyli noży. Według niektórych źródeł kilku wrocławskich fanów miało trafić do szpitala. Takiej informacji nie potwierdza Ambasada Polski w Madrycie

Kibice Sevilli napadli fanów Śląska / Fot. Internet  - screenPrzed czwartkowym meczem w Lidze Europy pomiędzy Sevillą a Śląskiem Wrocław doszło do przykrego w skutkach incydentu. Kibice Śląska Wrocław udający się na mecz swojej drużyny zostali napadnięci przez hiszpańskich pseudokibiców. Grupa około 30 pseudokibiców Sevilli należących do grupy Biris Norte, używając noży zaatakowała bus z kibicami z Polski.

Do napaści doszło na przedmieściach Sevilli. W busie znajdowało się 18 osób. Hiszpanie ranili kilkanaście osób, które trafiły do szpitala, gdzie została im udzielona pierwsza pomoc. - Obecnie żaden z polskich kibiców nie przebywa w szpitalu - poinformowała w piątek przed południem Ambasada Polski w Madrycie.Kibice Sevilli napadli fanów Śląska / Fot. Internet  - screen

Głównym celem napadu była chęć zdobycia flag, które wrocławscy fani wieźli ze sobą na mecz z hiszpańską drużyną. W wyniku zajścia kibice Śląska stracili 4 flagi, w tym: AVE SILESIA i Wielki Śląsk.

Kibice Sevilli napadli fanów Śląska / Fot. Internet - screen Cały czas sprawę czwartkowych zajść wyjaśnia Ambasada Polski w Madrycie. - Obecnie wyjaśniamy i weryfikujemy okoliczności możliwych incydentów wokół meczu Sevilla-Śląsk - informują pracownicy ambasady. W podobnym tonie wypowiada się Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski. - Upewniamy się co do faktów, naturalnie, jak zawsze w takich przypadkach - napisał szef MSZ.

Policja na sektorze

Do incydentu doszło także podczas samego spotkania pomiędzy Sevillą a Śląskiem Wrocław. W trakcie meczu do sektora zajmowanego przez kibiców Śląska Wrocław weszła policja i zaczęła pałować kibiców wrocławskiego klubu. O co poszło? Jak mówi rzecznik prasowy Śląska Wrocław Michał Mazur interwencja policji miała być efektem tego, że jeden z kibiców miał ochlapać wodą jednego z policjantów.

Jak informuje Ambasada Polski w Madrycie policjanci podczas meczu zatrzymali pięciu fanów Śląska Wrocław. Przebywają oni obecnie w areszcie oczekując na rozprawę. Żaden z zatrzymanych nie kontaktował się z ambasadą.

Stanowisko Ambasady Polskiej w Madrycie
Uprzejmie informujemy, że nie potwierdzają się doniesienia niektórych polskich mediów o hospitalizowaniu kilkunastu polskich kibiców po wczorajszym meczu eliminacji Ligi Europy pomiędzy Sevilla FC a Śląskiem Wrocław.

Policía Nacional potwierdza natomiast, że na stadionie doszło do incydentów z udziałem kibiców WKS. Jej zdaniem ich przyczyną była „czynna napaść na funkcjonariusza”.

Ani Policía Nacional ani Guardia Civil nie mają żadnych informacji o polskich kibicach rzekomo przebywających w szpitalu w Sewilli. Jednemu kibicowi udzielono pomocy lekarskiej (po incydencie na stadionie), ale nie został on hospitalizowany.

W wyniku bójki na stadionie zatrzymano 5 polskich kibiców, z których żaden nie wyraził zgody na informowanie Ambasady RP o zatrzymaniu.
Obecnie oczekują na przesłuchanie przez sędziego.

Żaden z poszkodowanych nie kontaktował się Ambasadą RP. Nie mamy więc podstaw do interwencji.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

"Monopol na przemoc" jak mawia min, Sienkiewicz ma policja; hiszpańska. Bo polska konwojuje pseudokibiców w pociągach, zeby im ie nic nie stało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak dobrze, że los nie rzucił ich na stepy Kazachstanu. Przy bliższym poznaniu à la carte pozostaje szklana kula.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to dobrze, że kluczowe stadiony piłkarskie w tym kraju finansowane są z moich i Waszych pieniędzy, by najzagorzalsi fani tego szlachetnego sportu mogli w jak najlepszych warunkach technicznych oddawać się piłkarskim uniesieniom, młodzież rosła w siłę, a urzędnikom żyło się dostatniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Dawidzie.
Ten konkretny hiszpański policjant ma "przechlapane"... :)))
Donoszę, że odnoszę się prześmiewczo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale o co panie Arkadiuszu dokładnie chodzi? Policja weszła do sektora, zaczęła pałować kibiców wrocławskiego klubu i w tekście jest też powołanie się na rzecznika prasowego Śląska Wrocław, który po informacjach zdobytych od hiszpańskiej strony tłumaczy dlaczego policja tak zareagowała. A podobno miała tak zareagować, bo jeden z wrocławskich fanów miał ochlapać wodą policjanta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"W trakcie meczu do sektora zajmowanego przez kibiców Śląska Wrocław weszła policja i zaczęła pałować kibiców wrocławskiego klubu."

Obiektywizm szczypie w zęby...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.